Palba i bez Lewandowského. Bayern rozstřílel Bochum 7:0, dva góly dal Mané

21. 8. 2022 20:03
Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v německé lize na hřišti Bochumi 7:0. Dvěma góly se pod triumf bavorského celku podepsal Sadio Mané. Obhájce titulu má po třech kolech plný počet bodů a rozdíl ve skóre +14 (15:1), což je nejlepší start v bundesligové historii.
Sadio Mané střílí pátý gól Bayernu
Sadio Mané střílí pátý gól Bayernu | Foto: Reuters

Skóre otevřel už po čtyřech minutách hry Sané prudkou ranou z hranice vápna do pravého horního rohu. Ve 25. minutě nedosáhl domácí brankář Riemann na Kimmichův rohový kop a míč se dostal až na De Ligta, který hlavou zakončil do odkryté branky. Třetí gól Bavorů vstřelil ve 33. Minutě dorážkou z malého vápna Coman.

O sedm minut později přidal čtvrtý zásah Mané po asistenci Comana, gól ale nebyl uznán kvůli hře rukou. Úřadující mistry to ale mrzet nemuselo, protože stejná dvojice se o dvě minuty později postarala o další, tentokrát regulérní branku.

V 59. minutě podrazil v pokutovém území domácí Janko Comana a nařízenou penaltu proměnil svým druhým zásahem v utkání Mané. Šestou trefu poslal v 69. minutě za záda vlastního gólmana Gamboa- Skóre uzavřel 14 minut před koncem řádné hrací doby Gnabry. Svůj přízemní projektil z rohu vápna opřel o levou tyč.

Zatímco Bayern vstoupil do ligového ročníku impozantně, u Bochumi je tomu přesně naopak. Spolu s Leverkusenem prohrála všechna tři kola a se skóre 3:12 je poslední.

Odpolední duel mezi Frankfurtem a Kolínem nad Rýnem skončil 1:1. První přesná trefa utkání přišla až v 71. minutě. Zaznamenal ji v dresu Frankfurtu střídající Kamada. Jeho přímý kop z ostrého úhlu tečoval mimo dosah vlastního brankáře hostující Hector. O 11 minut později vyrovnal ranou z voleje do levého dolního rohu Thielmann.

Německá fotbalová liga - 3. kolo: Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 1:1 (72. Kamada - 82. Thielmann), Bochum - Bayern Mnichov 0:7 (42. a 60. z pen. Mané, 4. Sané, 25. De Ligt, 33. Coman, 69. vlastní Gamboa, 76. Gnabry).

1. Bayern Mnichov 3 3 0 0 15:1 9
2. Mönchengladbach 3 2 1 0 6:3 7
3. Union Berlín 3 2 1 0 5:2 7
4. Mohuč 3 2 1 0 4:2 7
5. Freiburg 3 2 0 1 6:3 6
6. Hoffenheim 3 2 0 1 7:5 6
7. Dortmund 3 2 0 1 6:4 6
8. Kolín nad Rýnem 3 1 2 0 6:4 5