reklama
 
 

Pád? Slavia bez kouče, hráčů a bodů má smyčku na krku

1. 5. 2012
Foto: Aktuálně.cz
Neporazí-li Hradec, bude mít Slavia velké problémy

Plzeň - Ne, asi se nečekalo, že by Slavia dokázala Plzni nějak výrazněji komplikovat život. Jenže to, co ve Štruncových sadech předvedla, poukázalo na varování, že takhle rozklížený tým je klidně ještě schopen i sestoupit.

Plzeň vedla v poločase 3:0 a když hráči odcházeli do kabin, počítali mnozí, že kanonáda bude pokračovat, Slavia na to byla zralá. Přestože se už dalších ran do vazu nedočkala, krátký epilog ligového glosáře tohoto kola si dozajista "zaslouží".

O fotbalu čtěte více:

Vězte, že na jaře vyhrála jeden jediný zápas. A to když díky vlastním či polovlastním gólům soupeře porazila nejslabší tým ligy, tedy Viktorii Žižkov, 2:0.

V tabulce mají slávisté 28 bodů. Matematika je v podstatě jasná. Pokud ve čtvrtek porazí Hradec Králové, v lize se zachrání. Jenže když byli posledně "schopní" prohrát se Slováckem, proč by nemohli podlehnout i Hradci?

Nejdřív Hradec, pak oba záchranáři

Kdyby "votroci" v Edenu bodovali, měla by v tu chvíli slávistická hvězda hodně namále. "Fór" je totiž v tom, že poslední dvě kola hrají slávisté se dvěma nejnamočenějšími záchranáři: na Bazalech by tedy logicky nedostali ani deko a v posledním kole v derby s Bohemians jakbysmet.

Víme, jak vše běží v české lize. Ostrava sice na Slavii ztrácí 7 bodů. Ale proč by nevyhrála v Příbrami a Teplicích?

Ano, Bohemka hraje se Spartou. Ale i když jí podlehne a pak porazí Teplice a Slavii, bude na 29 bodech.

Odvety s oběma záchranáři má Slavia před sebou, ale když je obě prohraje, bude mít rozhodně záporné bilance vzájenných utkání - to kdyby v konečné tabulce došlo na nějakou bodovou shodu.

Jistě, stačí porazit Hradec Králové, a všechno je v suchu. Ano, ještě je tu Olomouc, která má kvůli korupčnímu odpočtu stále o bod míň než červenobílí. 

Blažek a Böhm na dlažbě. A Slavia v močálu problémů

Ale Slavia je v takové herní krizi, že v Plzni drží míč jen 30 procent hrací doby. A musí se dívat na divadýlko plzeňských hráčů, slavících góly kartáčováním kamery účesovou "komedií" na hlavě Milana Petržely.

Slavia by nyní měla mobillizovat všechny síly. Místo toho má půl kádru na marodce (nebo kde vlastně) a průběžně vyhazuje hráče jako Blažka s Böhmem. A to s dovětkem: Tyhle už pro příští sezonu nechceme. Tak jen pozor, aby ta sezona nebyla druholigová.

Loni klub vypadal na insolvenci, přišel "spasitel" Řebíček. Zaplatil nejhorší dluhy - a přivedl trenéra Straku, čímž spustil válku mezi klubem a fanoušky, kteří letenského sdrcaře "Franze" rozhodně neskousli.

"Franz" padnul. Slavia pak pod mladým Poustkou zazářila remízou v derby se Spartou. Právě fakt, že nejspíš připravila nenáviděného rivala o titul, je tak asi to jediné, s čím letos může být spokojená.

Na tak velký "cirkus" Poustka zatím nestačí

Martin Poustka je asi hodný člověk a expert, ale lidskou vyzrálostí potřebnou na trénování Slavie prostě nedisponuje. Je veřejným tajemstvím, že mu Böhm po svém vystřídání v Olomouci veřejně vynadal. . Místo aby dostal padáka okamžitě, proti Žižkovu ještě nastoupí, protože "nebyli lidi".

Po vítězství už padáka dostal. Ale teď je lidí ještě míň. Takového Daniela Veselého před pár týdny určitě nenapadlo, že se z marketingového poutáku v podobě exponenta čtvrté generace slavného rodu, stane záhy hráčem základní sestavy...

Větší pravděpodobnost pořád určitě odkazuje na to, že se Slavia zachrání. Ale nejen plzeňský poločas hrůzy, jak ho nazval Milan Škoda, odkazuje na to, že pokud se sportovní stránka v klubu nedá přes léto do pořádku, trable budou pokračovat.

Otázkou je, zda může fungovat sport, když zjevně nefunguje nic ostatního.

autor: Luděk Mádl | 1. 5. 2012

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama