30. 4. 2012 19:54
Gambrinus liga: Plzeň - Slavia 3:0 (3:0)
Petrželovy góly oslavili hráči Viktorie originálním způsobem.
Petrželovy góly oslavili hráči Viktorie originálním způsobem. | Foto: ČTK

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň mohou stále snít o obhajobě ligového titulu. Západočeši v dohrávce 27. kola Gambrinus ligy v domácí aréně za poločas smetli pražskou Slavii a zvítězili po jednoznačném průběhu 3:0.

První gól vstřelil už po devíti minutách svým patnáctým gólem útočník Marek Bakoš, další dvě trefy přidal ještě do konce první půle Milan Petržela.

Viktoria prohrála jen jednou z posledních dvanácti zápasů a tři kola před koncem soutěže ztrácí bod na druhou Spartu a pět bodů na vedoucí Slovan Liberec.

Mstil se Řepka Spartě? Liberec už může chystat doutníky
Liberec kráčí k titulu i LM. Kdo urve Evropskou ligu?
Komňacký v Jablonci po sezoně skončí

Slávisté, kterým chyběl obvyklý kapitán Lukáš Jarolím, přitom začali sympaticky. Už po třech minutách dostal Nitrianský dokonalou uličku od Vlčka, ve vyložených šancích však nadvakrát nepřekonal Pavlíka.

Za chvíli padl gól na druhé straně. Po školácké chybě Nitrianského, který nezachytil rychlý aut domácích, vyzval Pilař přihrávkou na malé vápno ke skórování Bakoše. A ten nepohrdnul.

Po dalších třech minutách šel Bakoš z úhlu sám, po nepovedeném pokusu ale pouze zlostně udeřil do tyče.

Druhý gól však přišel záhy. Dostál vyrobil hrubku v rozehrávce, vyslal do sóla Pilaře, který Čontofalského sice neobešel, ale nezištně připravil Petrželovi druhý gól. Plzeňský záložník zakončoval do odkryté branky a slovenský brankář Slavie znovu nadával spoluhráčům.

Ve 25. minutě znovu zářil Petržela. Jeslemi vyučil ve středu pole Petráka a kolmým pasem vysunul Koláře, jemuž skvěle zmenšil úhel Čontofalský.

Ojedinělou šanci měli i hosté. Mladík Veselý se u lajny skvostně uvolnil a nabídl střeleckou příležitost Petrákovi. Slávistický záložník mířil jen těsně vedle šibenice zkoprnělého Pavlíka.

Dvě minuty před poločasem se Viktoriáni trefili potřetí. Skvělou akci zahájil Darida, Bakoš posunul Petrželovi a ten sám před gólmanem nezaváhal. Podél nohy Čontofalského poslal levačkou míč do sítě.

Ve druhé půli se domácí nikam nehnali a výrazně zvolnili tempo. Přesto mohli z několika slibných příležitostí zvýšit. Petržela ale hattrick neuzavřel a Bakoš nevyužil možnost dostat se v tabulce střelců o gól před Štajnera.

Slavistickou hru oživil střídající Pospěch, jeho čtyři střelecké pokusy ale brankou neskončily. Slavia tak tři kola před koncem stále musí bojovat o záchranu v nejvyšší soutěži. Patnáctý Baník Ostrava na pražský klub ztrácí sedm bodů.

27. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 3:0 (3:0)
18. a 43. Petržela, 9. Bakoš. Rozhodčí: Matějek - Štěrba, Košec. ŽK: Latka, Dostál, Veselý (všichni Slavia). Diváci: 11.412.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Darida, Horváth (83. Procházka) - Petržela, Kolář, Pilař (88. Hora) - Bakoš (75. Wágner). Trenér: Vrba.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Latka, Hubáček, Trubila - Nitrianský (46. Pospěch), Milutinovič (71. Frejlach), Petrák, Veselý - Vlček, Škoda (85. Paprčiak). Trenér: Poustka.