Paclík se obul do Křetínského: Zakrývá vlastní neschopnost

Sport Sport
15. 11. 2012 7:10
Majitel fotbalové Plzně Tomáš Paclík se pořádně opřel do šéfa Sparty Daniela Křetínského. Ten prý chce rozpoutanou kauzou jen zdiskreditovat celou ligu.
Tomáš Paclík
Tomáš Paclík | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Došla mu trpělivost. Majitel fotbalové Plzně Tomáš Paclík se pořádně opřel do šéfa Sparty Daniela Křetínského. Ten prý chce rozpoutanou kauzou jen zdiskreditovat ligu.

"Zakrývá tím jen vlastní neschopnost dosáhnout úspěchů. Kvůli egu je ochoten zničit celou Gambrinus ligu," řekl v rozhovoru pro čtvrteční MF DNES Paclík.

Čtvrtečním dnem totiž vyprší lhůta, kterou slíbila disciplinární komise dát policii jako náskok při vyšetřování kauzy. Dva rozhodčí v ověřených výpovědích přiznali, že dostali 200 tisíc korun za to, že Plzeň v březnu letošního roku porazí Jablonec.

Tento obnos měl vyinkasovat hlavní rozhodčí Tomáš Adámek od fotbalového "chřestýše" Martina Svobody, který údajně Viktorii pomáhal.

"Pokud na nás zjistí důkazy, ať nás šoupnou třeba do páté ligy. Ale pokud nás nepotrestá policie ani disciplinárka, bude pykat ten, kdo celou tu kauzu rozpoutal," prohlásil Paclík.

Paclík: Dostávám vzkazy, abych se vzdal a přiznal

Tím člověkem je právě Křetínský, který po podzimní prohře s Plzní, přišel za předsedou svazu Miroslavem Peltou, aby mu přednesl šokojící informace o tom, jak se v české nejvyšší soutěži ovlivňují zápasy.

"Víte, já pořád dostávám údajné vzkazy od pana Křetínského: Vzdejte se, přiznejte se, disciplinárka vám vezme jen devět bodů, nebudete hůř než pátí a pojede se dál. Ne! Prostě ne! Nic se pod stůl zametat nebude," pokračuje šéf Plzně.

"Nikdo si nemůže dovolit na Plzeň házet neoprávněně špínu. Každý, kdo se nás pokusí zašpinit, ponese velmi tvrdé důsledky. I kdyby to měl být předseda Fotbalové asociace."

Pokud se důkazy najdou, může být Plzeň i vyloučena z ligy. Tomu ale Paclík nevěří.

"Já jsem přesvědčený, že mám čistý klub. Ať přinesou jediný věrohodný důkaz o zapojení kohokoli z Viktorie Plzeň do korupce a já mu useknu hlavu."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy