Baník za fiasko v Rýmařově vyřazoval z kádru

ČTK ČTK
2. 9. 2015 9:30
Tomáš Vengřinek s Martinem Foltynem byli v důsledku porážky Baníku na hřišti divizního celku potrestáni přeřazením do juniorky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - Fiasko a vyřazení fotbalistů Ostravy v Rýmařově v druhém kole domácího poháru odnesli Tomáš Vengřinek s Martinem Foltynem. Oba hráči byli v důsledku porážky Baníku na hřišti divizního celku potrestáni přeřazením do juniorky.

Ani jeden z obou odchovanců přitom nepatří do základní sestavy či mezi zkušené hráče. Dvaadvacetiletý záložník Foltyn má na kontě účast v 30 ligových utkáních, o rok starší Vengřinek dokonce jen v sedmnácti a oba patří spíše do širšího kádru.

"Beru to jako dočasné opatření, které by mělo hráče znovu nastartovat. Jejich výkonnost budeme sledovat," uvedl ostravský trenér Radomír Korytář na oficiálním klubovém webu. Z rezervy si naopak vytáhl nahoru útočníka Marka Szotkowského a záložníka Dana Ožvoldu.

To jsou zároveň jediné možné změny, které Ostrava v reakci na špatný začátek sezony může udělat. Snahu o doplnění kádru z jiných zdrojů momentálně neumožňují zablokované přestupy kvůli dlouholetému sporu s Viktorií Žižkov.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 19 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 35 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy