Olič hatrickem sestřelil Lyon a poslal Bayern do finále

27. 4. 2010 22:35
Lyon - Bayern 0:3 (první zápas 0:1)
Ivica Olič se raduje z gólu
Ivica Olič se raduje z gólu | Foto: Reuters

Praha - Chorvatský útočník Ivica Olič si v odvetě semifinále Ligy mistrů na hřišti Olympique Lyon otevřel střelnici. Třemi góly zajistil Bayernu Mnichov výhru 3:0 a tím i postup do finále.

Lyon byl na domácím hřišti překvapivě zcela neškodný, v 60. minutě navíc utnul veškeré jeho šance na postup obránce Cris, který byl vyloučen.

Bayern se 22. května utká ve finále na stadionu Santiaga Bernabeu v Madridě s vítězem druhého semifinále mezi FC Barcelona a Interem Milán.

Bayern, který vyhrál úvodní domácí duel 1:0, mohl uplatňovat svou tradiční hru na brejky. Už ve 2. minutě odcentroval Olič na osamoceného Müllera, ten však ve stoprocentní šanci bránu přestřelil.

První výstraha však Lyonu nestačila, a tak ve 26. minutě přišel trest. Na levém křídle se tentokrát uvolnil Müller, přihrál pod sebe Oličovi, ten se obtočil kolem obránce a nedal Llorisovi v brance Lyonu šanci zasáhnout.

Domácí však mohli okamžitě odpovědět. Na centrovaný míč si naběhl Bastos, z voleje však v ideální pozici branku minul.

Nápravu mohl po přestávce zařídit střídající Gomis, ale také on ve stoprocentní šanci selhal a míč poslal nad bránu.

Těsně před hodinou hry přišel zlomový okamžik zápasu. Cris dostal za faul žlutou kartu, a protože proti tomu u sudího Busakky tak dlouho protestoval, byl vzápětí vyloučen.

A Bayern to zanedlouho potrestal. Olič si naběhl na ideální pas Altintopa a zcela sám před Llorisem zachoval chladné nervy a po zemi uklidil míč k tyči.

V 77. minutě pak Olič završil hattrick, když si naskočil na centr Lahma a opět nedal Llorisovi šanci. V tomto ročníku tak vstřelil sedmou branku a už jediná jej dělí od lídra tabulky střelců Lionela Messiho z Barcelony.

"Nikdy bych si nepomyslel, že tu vyhrajeme tak suverénně. Tři góly v takovém zápase, to je vynikající. Důležité je, že jsme hráli jako tým," radoval se po zápase Olič.

Lyonští diváci přesto vyprovodili ze hřiště svůj tým potleskem, protože ten jako první v historii klubu postoupil mezi čtyři nejlepší týmy Evropy.

Výsledek:

Olympique Lyon - Bayern Mnichov 0:3 (0:1)
Branky: 26., 67. a 77. Olič. Rozhodčí: Busacca - Arnet, Burragina (všichni Švýc.). ŽK: Cris, Gonalons - Altintop. ČK: 60. Cris. Diváci: 40.000. První zápas: 0:1, postupuje Bayern.
Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Boumsong, Cissokho (46. Gomis) - Gonalons, Makoun - Gouvou, Delgado (69. Pjanič), Bastos - Lisandro (79. Ederson). Trainer: Puel.
Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten (46. Demichelis), Badstuber, Contento - Schweinsteiger (78. Alaba), Van Bommel - Robben (76. Klose), Altintop - Müller, Olič. Trenér: Van Gaal.