Odvolací komise FAČR vrátila etické komisi případ hradního kancléře Mynáře

ČTK ČTK
23. 2. 2023 20:24
Odvolací komise Fotbalové asociace ČR z procesních důvodů vrátila etické komisi případ hradního kancléře Vratislava Mynáře, který v listopadu dostal dvouletý zákaz činnost ve fotbale a pokutu 50 tisíc korun za narušení regulérnosti první ligy.
Vratislav Mynář
Vratislav Mynář | Foto: ČTK

Odvolací komise se domnívá, že etická komise měla rozhodovat podle jiné právní úpravy. Odvolací komise o svém rozhodnutí ve věci Mynářova odvolání informovala v komuniké.

Vrácení případu k disciplinárnímu orgánu prvního stupně neznamená, že pokud by etická komise Mynáře znovu potrestala, nemohla by odvolací komise v případě následného kancléřova odvolání verdikt potvrdit.

"Odvolací komise zrušila prvostupňové rozhodnutí etické komise a věc vrátila k dalšímu řízení k etické komisi. Hlavním důvodem je přesvědčení odvolací komise, že by pro posouzení viny měla etická komise použít právní úpravu účinnou ke dni spáchání údajného disciplinárního přečinu," uvedl ve vyjádření pro média předseda odvolací komise Jan Malý.

Mynář, který je členem FAČR za klub TJ Osvětimany ze Zlínského kraje, se podle etické komise provinil ve třech případech při zápasech Slovácka, k němuž má blízko. Komise vyšetřovala kancléře končícího prezidenta Miloše Zemana od loňského března.

Podle serveru Seznam Zprávy Mynář žádal bývalého místopředsedu FAČR Romana Berbra o pomoc, která se podle vyšetřovatelů týkala toho, aby klubu z Uherského Hradiště neublížili rozhodčí. Šlo o utkání v sezonách 2017/18 a 2018/19, v nichž Slovácko bojovalo o záchranu v nejvyšší soutěži. Majitel klubu Zdeněk Zemek se následně proti těmto informacím a údajným zákulisním dohodám ohradil.

Případ je spjatý s rozsáhlou aférou kolem Berbra, v jejíž souvislosti už etická komise uložila několik trestů. Bývalý místopředseda FAČR spolu s dalšími dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli podezření z korupce a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy