Odpusťte, prosí Španělé fanoušky. Ztratili know how vyhrávat

ČTK ČTK
19. 6. 2014 6:30
"Žádáme fanoušky o odpuštění. My jsme za výsledky zodpovědní, ale zároveň jsme i těmi prvními, kdo cítí bolest a frustraci," prohlásil v emocích po španělském vyřazení gólman Iker Casillas.
Iker Casillas.
Iker Casillas. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Obhájci titulu fotbalisté Španělska po nečekaném konci na světovém šampionátu už po základní skupině připustili, že ztratili odhodlání a hlad, které je dovedly k dřívějším úspěchům.

"Žádáme fanoušky o odpuštění. My jsme za výsledky zodpovědní, ale zároveň jsme i těmi prvními, kdo cítí bolest a frustraci," prohlásil v emocích po zápase gólman Iker Casillas.

Nevěděli, jak udržet hlad po vítězství

Španělé se prý v Brazílii necítili tak dobře jako na předešlých třech vítězných turnajích. Proto už po druhém zápase skupiny B a prohře 0:2 s Chile mají smutnou jistotu, že nepostoupí do vyřazovacích bojů.

"Nevěděli jsme, jak si udržet ten náš hlad, který je nezbytný k vítězství na turnaji. Radost a úspěch, které jsme zažili, jsou pryč," řekl zdrceně po středeční porážce s Chile záložník Xabi Alonso.

Casillasovy dva nejhorší dva zápasy v historii

Španělé v Brazílii naprosto selhali. S Nizozemskem na úvod prohráli v repríze posledního finále 1:5 a po dvou zápasech mají na svém kontě víc inkasovaných branek než za šampionát před čtyřmi lety a vítězná Eura v letech 2008 a 2010 dohromady. Stali se vůbec prvním obhájcem titulu, který na následném MS vypadl ze hry o postup už po dvou zápasech.

"Nebylo tam to správné odhodlání. Od prvního momentu se všechno vyvíjelo špatně," připustil brankář Iker Casillas, který zažil zřejmě nejhorší dva ze svých rekordních 156 zápasů za národní tým.

Ztratili know how. Necítili se jako na minulých turnajích

Alonso cítil, že Španělé nepřijeli do Brazílie psychicky ani fyzicky dobře připraveni. "Ztratili jsme naše know-how, které nám pomohlo vyhrát tak mnoho důležitých bitev. Necítili jsme se tak jako na našich ostatních turnajích," řekl záložník Realu Madrid, který proti Chile kvůli špatnému výkonu už po poločase střídal.

Připustil, že je možná na čase začít přemýšlet o přestavbě mužstva. Sám má 32 let a na dalším světovém šampionátu už by nemusel startovat. "Obvykle nějaká etapa končí po porážce. Možná by bylo nejlepší přemýšlet o tom udělat změny," dodal Alonso.

"Nyní nezbývá nic jiného, než se dívat do budoucnosti, musíme se soustředit na to, co je na tomto týmu dobré. Tato parta hráčů si nezasloužila skončit takovým způsobem. Je to tvrdá rána a musíme se s ní vyrovnat," doplnil Casillas.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy