Obětavá Slavia v derby udolala Duklu, rozhodl kanonýr Necid

28. 2. 2014 22:15
Slávisté napravili debakl z úvodního jarního kola a obrali o tři body favorizovanou Duklu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Slávističtí fanoušci velebí Tomáše Necida. Navrátilec do týmu sešívaných si připsal rozhodující branku malého pražského derby. Slavia napravila debakl z Olomouce a porazila Duklu 2:1.

"Po utkání na Sigmě jsme si řekli, že musí skončit náš krasofotbal a musí přijít lítý boj o záchranu. To se myslím povedlo," uvedl po utkání kouč Slavie Miroslav Koubek. A měl pravdu.

Jeho svěřenci v utkání opravdu vynikali extrémní bojovností, nenechali Duklu hrát její typickou kombinační hru a gólově udeřili v první půli. Nejprve se po rohovém kopu trefil stoper Smejkal, poté vyřešil gólově jeden z brejků právě Necid. Na obě branky nahrál francouzský záložník Boudjemaa.

Dukla, třetí tým tabulky, si ve druhé půli vypracovala místní drtivý tlak. Obzvlášť poté, co byl v 72. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Vošahlík.

Slavisté však bránili na hranici sebeobětování a několik výborných šancí svěřenců trenéra Luboše Kozla pochytal zkušený brankář Slavie Čontofalský. Kapituloval až v 87. minutě po přesné hlavičce ex-slávisty Zbyňka Pospěcha.

Kanonýr Dukly už v této sezoně nastřílel deset branek a na čele tabulky střelců vyrovnal zraněného útočníka Teplic Aidina Mahmutoviče. Vyrovnání už se ale on ani jeho spoluhráči nedočkali.

18. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Dukla Praha 2:1 (2:0)

Branky: 15. Smejkal, 44. Necid - 87. Pospěch. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Vysloužil. ŽK: Piták, Vošahlík, Necid - Mareš, Kalouda, Štetina. ČK: 72. Vošahlík. Diváci: 4939.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves - Zmrhal, Gecov - Boudjemaa (85. Mičola), Piták (80. Juhar), Vošahlík - Necid (90.+1 Prošek). Trenér: Koubek.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek (78. Marek) - Hlinka, Gedeon, Kalouda (61. Koval) - Mareš, Pospěch, Berger (46. Černý). Trenér: Kozel.

1. Sparta 17 14 3 0 45:11 45
2. Plzeň 17 12 4 1 39:13 40
3. Dukla 18 8 6 4 23:16 30
4. Teplice 17 8 4 5 36:22 28
5. Mladá Boleslav 17 7 6 4 34:21 27
6. Liberec 17 7 5 5 18:21 26