Neapol zaváhání Juventusu nevyužila a jen remizovala

17. 2. 2013 17:30
Soupeř Plzně ve vyřazovací fázi Evropské ligy italská Neapol nevyužila sobotní zaváhání Juventusu s AS Řím a jen remizovala se Sampdorií.
Marek Hamšík tentokrát nastoupil od prvních minut
Marek Hamšík tentokrát nastoupil od prvních minut | Foto: Reuters

Neapol - Plzeň zřejmě odčarovala kouzlo Neapole. Ve 25. kole měl druhý celek italské Serie A šanci dohnat pětibodové manko na Juventus, který v sobotu prohrál s římským AS.

Neapol ovšem jen remizovala doma se Sampdorií 0:0 a umazala z náskoku Turína jen jeden bod.

V sestavě domácích narozdíl od duelu v Evropské lize s Plzní nechyběl od prvních minut slovenský záložník Marek Hamšík, Gökhan Inler či Paolo Cannavaro.

V prvním poločase však byl na stadionu San Paolo aktivnější janovský celek a domácí několikrát podržel brankář Morgan De Sanctis. Po změně stran přidala na aktivitě i Neapol, ale několika dobrými zákroky se tentokrát blýskl hostující gólman Sergio Romero.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

Catania - Boloňa 1:0 (42. Almiron), FC Janov - Udine 1:0 (33. Kucka), FC Turín - Bergamo 2:1 (42. Cerci, 87. Birsa - 75. Denis z pen.), Neapol - Sampdoria Janov 0:0, Pescara - Cagliari 0:2 (53. a 61. Sau),

20:45 Fiorentina - Inter Milán.

1. Juventus Turín 25 17 4 4 50:17 55
2. Neapol 25 15 6 4 46:21 51
3. AC Milán 25 13 5 7 44:31 44
4. Lazio Řím 24 13 5 6 35:26 44
5. Inter Milán 24 13 4 7 39:29 43
6. Fiorentina 24 11 6 7 41:29 39
7. Catania 25 11 6 8 32:30 39