reklama
 
 

Synové nejslavnějšího brazilského fanouška převzali žezlo. Do Ruska odletěli i s modelem poháru

15. 6. 2018 14:48
Brazilský fanoušek Clovis Fernandes se MS v Rusku nedočkal. Štafetu tak po něm převzali jeho dva synové.

Moskva - Fotka, která obletěla svět. Brazilský fotbalový dědeček Clovis Fernandes po semifinálovém utkání "kanárků" na MS 2014 svírá v rukou model poháru pro vítěze a nechce se jej vzdát.

Národní tým právě prohrál na domácím mundialu vysoko 1:7 s Německem a sen o triumfu se mu na stadionu ve městě Belo Horizonte definitivně rozplynul. Byl to poslední zápas mistrovství světa, který Clovis Fernandés ve svém životě viděl.

Fotbalové šampionáty objížděl po celém světě 24 let. Poprvé fandil "kanárkům" na MS v Itálii v roce 1990. Rok po šampionátu v Brazílii zemřel na rakovinu, se kterou zápolil devět let.

Jeho synové Frank a Gustavo ale chtějí v jeho cestách za fotbalem pokračovat a do Ruska s sebou vzali i trofej, kterou od roku 1990 vozil jejich otec po světě. Doufají, že Brazílii přinese na šampionátu štěstí.

Jihoameričané patří v Rusku mezi favority turnaje a očekává se jejich hladký postup ze skupiny se Švýcarskem, Kostarikou a Srbskem. První zápas odehrají Brazilci na šampionátu v neděli proti Švýcarsku od 20 hodin středoevropského času.

autor: Marek Janoš | 15. 6. 2018 14:48

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama