Věříte šamanům? Mexický velmistr předpověděl porážku Německa

ČTK ČTK
15. 6. 2018 8:56
Podle samozvaného velmistra mexických šamanů postoupí Mexiko do čtvrtfinále mistrovství světa, přičemž v základní skupině porazí Němce.
Mexický fanoušek na MS 2018
Mexický fanoušek na MS 2018 | Foto: Reuters

Mexiko - Samozvaný velmistr mexických šamanů předpověděl, že fotbalisté Mexika v nedělním úvodním utkání na mistrovství světa porazí obhájce titulu z Německa. Výběr trenéra Juana Carlose Osoria podle něj poté postoupí do čtvrtfinále, kde vypadne.

Mexiko, které ve skupině narazí ještě na Švédsko a Koreu, by si mělo s Německem poradit 1:0 a pomoci by mu k tomu mělo i kouzlo, které Antonio Vázquez Alba seslal při středečním obřadu. "Ometéotle, tak si to přeji, tak to je a tak to i bude," prohlásil. Jiný aztécký bůh Quetzalcóatl by zase měl zajistit postup do čtvrtfinále.

"Dej mi veškerou tvou moc a sílu prorazit nebeskou bránu a dovol Mexiku zahrát si na šampionátu pět zápasů. Quetzalcóatle, nechť se tak stane," přidal Vázquez, který rovněž předpověděl, že mistrem světa bude Španělsko, Portugalsko, nebo Brazílie.

Nicméně přesnost věštby je u Vázqueze diskutabilní. Sice podle médií předpověděl zatčení šéfa drogového kartelu Joaquína Guzmána, ale před dvěma lety měl podle něj Donald Trump v amerických prezidentských volbách prohrát, navíc ještě v lednu podle jeho kouzel mělo titul mistrů světa obhájit Německo po finálové výhře nad Španělskem.

 

Právě se děje

Další zprávy