Švédové hráli v přípravě proti Peru bez branek, Španěly spasil těsně před koncem Aspas

ČTK ČTK
9. 6. 2018 23:18
Španělští fotbalisté porazili týden před svým vstupem do turnaje mistrovství světa v Rusku Tunisko 1:0 gólem Iaga Aspase šest minut před koncem. Švédové hráli doma bez branek proti Peru, také Francie v Lyonu pouze remizovala s Američany.
Švédové uhráli po remíze 0:0 s Dánskem další bezbrankový výsledek také proti Peru.
Švédové uhráli po remíze 0:0 s Dánskem další bezbrankový výsledek také proti Peru. | Foto: Reuters

Göteborg - Fotbalisté Švédska nedokázali dát ani ve druhém přípravném zápase před mistrovstvím světa branku a s dalším účastníkem šampionátu Peru uhráli v generálce v Göteborgu remízu 0:0. Před týdnem vyšli gólově naprázdno i v duelu s Dánskem, které dnes v Kodani dojem napravilo výhrou 2:0 nad Mexikem.

Už v dějišti šampionátu sehráli generálku Španělé, které ve skupině B čeká na úvod MS pikantní souboj s mistry Evropy Portugalci. V Krasnoradu zdolali Tunisko 1:0 až díky gólu střídajícího Iaga Aspase šest minut před koncem. Na turnaji je čekají i duely s Íránem a Marokem, Tunisko, které zahájí proti Anglii, se dál ve skupině G utká s Belgií a Panamou.

Švédský tým, v jehož dresu oslavil 100. reprezentační start s kapitánskou páskou Sebastian Larsson, měl velké problémy s rychlostí soupeře. Peruánský tým dirigoval Paolo Guerrero, který smí navzdory kokainové aféře na šampionátu startovat, ani on se na rozdíl od předchozího duelu proti Saúdské Arábii gólově neprosadil.

O výhře Dánů rozhodli Poulsen a Eriksen dvěma góly v rozmezí tří minut v polovině druhého poločasu.

Švédsko zahájí turnaj v Rusku 18. června zápasem proti Koreji, ve skupině F se pak utká ještě s Německem a Mexikem. Peru čeká na úvod skupiny C 16. června Dánsko, dalšími soupeři budou Francie a Austrálie.

Přípravná fotbalová utkání před mistrovstvím světa:

Budapešť: Maďarsko - Austrálie 1:2 (0:0)

Branky: 88. vlastní Sainsbury - 74. Arzani, 90.+2 vlastní Kádár.

Tallinn: Estonsko - Maroko 1:3 (0:2)

Branky: 76. Purje - 11. Bilhanda, 38. Zijach z pen., 72. Nasjrí.

Štýrský Hradec: Srbsko - Bolívie 5:1 (4:0)

Branky: 4., 23. a 68. Mitrovič, 19. Ljajič, 42. Ivanovič - 48. Campos.

Göteborg: Švédsko - Peru 0:0

Kodaň: Dánsko - Mexiko 2:0 (0:0)

Branky: 71. Poulsen, 74. Eriksen.

Krasnodar: Španělsko - Tunisko 1:0 (0:0)

Branka: 84. Aspas.

Lyon: Francie - USA 1:1 (0:1)

Branky: 79. Mbappé - 44. Green.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy