Noční můra, trapný konec i největší ostuda v dějinách MS, komentuje vyřazení německý tisk

ČTK ČTK
27. 6. 2018 19:57
Němečtí fotbalisté vypadli z mistrovství světa a zaznamenali nejhorší výsledek od roku 1938. Německý tisk na nich proto nenechal nit suchou.
Německá fanynka po utkání s Koreou
Německá fanynka po utkání s Koreou | Foto: Reuters

Berlín - Největší ostuda v dějinách německé účasti na mistrovství světa, historická blamáž či historický šach-mat: tak reagují německá média na porážku fotbalové reprezentace s Jižní Koreou (0:2) na šampionátu v Rusku. Favorité, kteří obhajovali titul, vypadli už v základní části. Média začala okamžitě spekulovat o budoucnosti trenéra Joachima Löwa.

"Mistry světa z roku 2014 sesadili z trůnu již po třech utkáních. Konec je ale více než zasloužený," reagoval na výkon týmu bulvární deník Bild. To, že němečtí fotbalisté vypadli už ve skupině, označil za "trapný konec" i za "noční můru". "Je to největší ostuda v dějinách německé účasti na mistrovství světa," napsal Bild, podle kterého chyběla v zápase s Korejci hráčům odvaha i nápady.

"Je to historická blamáž: Poprvé v dějinách mistrovství světa ztroskotalo německé národní mužstvo již v základní fázi," napsal server Spiegel Online.

Podle listu Die Welt se "hořkou skutečností" stalo něco, s čím nikdo nepočítal. "Löwovým mužstvem se šířila bezradnost," napsal deník, který porážku týmu označil za "debakl". "Löw, který je ve funkci od roku 2006, by nyní měl uvažoval o odstoupení - ačkoli má smlouvu do roku 2022," připomněl Die Welt.

Za "katastrofu" a "velké zklamání" označil výsledek zápasu i celou účast na turnaji v Rusku list Süddeutsche Zeitung. Dnešní duel byl podle něj jen "výstižným shrnutím" výkonu Němců na mistrovství.

"Hráli těžkopádně, nepřekvapovali, byli vypočitatelní," napsaly Süddeutsche Zeitung. "Absurdní na této porážce je to, že se během základní fáze ohlašovala, ale nikdo tomu nechtěl věřit," dodal list. Trenér Löw podle něj nese vinu mimo jiné na tom, že nedokázal svým svěřencům vyhnat z hlavy "jistou nadutost" a že jeho mužstvo nebylo "dostatečně motivované". "Jestli z toho vyvodí důsledky, se musí rozhodnout on sám," dodaly Süddeutsche Zeitung.

Závěrečný gól Son Hung-mina znamenal podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) "nenadálý, ale trochu předvídatelný konec na tomto mistrovství světa". "Katastrofa, kterou nikdo nepovažoval za možnou, katastrofa pro německý fotbal, pro toto mužstvo, ale samozřejmě i pro trenéra Löwa," napsal FAZ v komentáři s názvem "Německá záhuba".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Aktualizováno před 1 hodinou

Farského odjezd je dle Zemana podvodem na voličích. S Lipavským odmítá mluvit

Odjezd poslance STAN Jana Farského na půlroční stáž do Spojených států je podle prezidenta Miloše Zemana podvodem na voličích, který činí vládní hnutí Starostů málo důvěryhodným. Zeman to řekl v Pressklubu na Frekvenci 1.

Podle Zemana je nesporné, že Farský voliče podvedl. "Já bych doplnil, že je to hloupý podvod na voličích, hloupý podvod je ten, který snadno prohlédnete," řekl. "Já to chápu jako výraz neuvěřitelného amatérismu, který vzhledem k pozici pana Farského ve STANu samozřejmě činí málo důvěryhodným i STAN jako celek," dodal.

Zeman také uvedl, že se hodlá o zahraniční politice bavit jen s premiérem Fialou, obnovení schůzek i s ostatními představiteli, jakými je například ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) pokládá za zbytečné.

Prezident dále řekl, že jeho zdravotní stav se lepší a 26. února navštíví poprvé po svém propuštění z nemocnice Pražský hrad. 

Další zprávy