Noční můra, trapný konec i největší ostuda v dějinách MS, komentuje vyřazení německý tisk

ČTK ČTK
27. 6. 2018 19:57
Němečtí fotbalisté vypadli z mistrovství světa a zaznamenali nejhorší výsledek od roku 1938. Německý tisk na nich proto nenechal nit suchou.
Německá fanynka po utkání s Koreou
Německá fanynka po utkání s Koreou | Foto: Reuters

Berlín - Největší ostuda v dějinách německé účasti na mistrovství světa, historická blamáž či historický šach-mat: tak reagují německá média na porážku fotbalové reprezentace s Jižní Koreou (0:2) na šampionátu v Rusku. Favorité, kteří obhajovali titul, vypadli už v základní části. Média začala okamžitě spekulovat o budoucnosti trenéra Joachima Löwa.

"Mistry světa z roku 2014 sesadili z trůnu již po třech utkáních. Konec je ale více než zasloužený," reagoval na výkon týmu bulvární deník Bild. To, že němečtí fotbalisté vypadli už ve skupině, označil za "trapný konec" i za "noční můru". "Je to největší ostuda v dějinách německé účasti na mistrovství světa," napsal Bild, podle kterého chyběla v zápase s Korejci hráčům odvaha i nápady.

"Je to historická blamáž: Poprvé v dějinách mistrovství světa ztroskotalo německé národní mužstvo již v základní fázi," napsal server Spiegel Online.

Podle listu Die Welt se "hořkou skutečností" stalo něco, s čím nikdo nepočítal. "Löwovým mužstvem se šířila bezradnost," napsal deník, který porážku týmu označil za "debakl". "Löw, který je ve funkci od roku 2006, by nyní měl uvažoval o odstoupení - ačkoli má smlouvu do roku 2022," připomněl Die Welt.

Za "katastrofu" a "velké zklamání" označil výsledek zápasu i celou účast na turnaji v Rusku list Süddeutsche Zeitung. Dnešní duel byl podle něj jen "výstižným shrnutím" výkonu Němců na mistrovství.

"Hráli těžkopádně, nepřekvapovali, byli vypočitatelní," napsaly Süddeutsche Zeitung. "Absurdní na této porážce je to, že se během základní fáze ohlašovala, ale nikdo tomu nechtěl věřit," dodal list. Trenér Löw podle něj nese vinu mimo jiné na tom, že nedokázal svým svěřencům vyhnat z hlavy "jistou nadutost" a že jeho mužstvo nebylo "dostatečně motivované". "Jestli z toho vyvodí důsledky, se musí rozhodnout on sám," dodaly Süddeutsche Zeitung.

Závěrečný gól Son Hung-mina znamenal podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) "nenadálý, ale trochu předvídatelný konec na tomto mistrovství světa". "Katastrofa, kterou nikdo nepovažoval za možnou, katastrofa pro německý fotbal, pro toto mužstvo, ale samozřejmě i pro trenéra Löwa," napsal FAZ v komentáři s názvem "Německá záhuba".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy