Prokletí šampionů. Tak Korejci vypoklonkovali Němce z mistrovství světa

Manuel Neuer.
Němečtí fotbalisté po zápase s Jižní Koreou nemohli věřit tomu, co se právě stalo. Úřadující šampioni prohráli 0:2 a s letošním turnajem se loučí.
Timo Werner ani nikdo jiný z německých reprezentantů nedokázal skórovat.
Němci potřebovali vyhrát i kvůli tomu, že Švédsko nečekaně rozdrtilo Mexiko 3:0
Jenže obhájci titulu nakonec, stejně jako před čtyřmi lety Španělé a před osmi lety Italové, postupový výsledek neuhráli.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
27. 6. 2018 18:52
Podívejte se na fotogalerii ze zápasu mezi Koreou a Německem, po kterém se s šampionátem loučí obhájce titulu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do České republiky vjela přes hraniční přechod u Břeclavi první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku.

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy