Kvůli nářezu od Československa začal kouřit. Teď je Argentinec rekordmanem šampionátů

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 11. 2022 15:34
Zatímco mezi fotbalisty je rekordem v počtu účastí pět mistrovství světa, mezi novináři je to více než třikrát tolik.

Pro argentinského komentátora Enriqueho Macayu je šampionát v Kataru už sedmnáctým, což je podle FIFA unikát.

Od roku 1958 nechyběl ani na jednom závěrečném turnaji, letos v den svých 88. narozenin komentoval úvodní zápas mezi Katarem a Ekvádorem.

Macaya začínal v rozhlase už jako patnáctiletý, k milovanému fotbalu se poprvé dostal díky záskoku za nepřítomného kolegu.

Později působil jako komentátor i v televizi, kde v 90. letech uváděl vlastní pořad. Psal rovněž sloupky pro přední argentinské deníky Clarín a La Nación.

Na svůj premiérový šampionát ve Švédsku tehdy třiadvacetiletý Macaya nezapomněl. "Mysleli jsme si, že jsme nejlepší na světě, ale tahle iluze padla, když nám Československo vstřelilo šest gólů," vzpomínal slavný komentátor na porážku 1:6 s Československem.

"Nemohl jsem tomu uvěřit, bylo to nepochopitelné. Jak nám mohl dát šest gólů tým, o kterém jsem nikdy neslyšel?" divil se.

"Nemohl jsem se s tím vyrovnat, a tak jsem začal znovu kouřit, i když jsem tři roky předtím přestal," usmál se novinářský nestor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy