Ibrahimović věří Švédům: Získají titul. Já už svět ovládl, teď je řada na nich

ČTK ČTK
29. 6. 2018 11:24
Hvězdný hráč týmu Los Angeles Galaxy po postupu do osmifinále pochválil švédskou fotbalovou reprezentaci.
Zlatan Ibrahimović v dresu švédského národního týmu.
Zlatan Ibrahimović v dresu švédského národního týmu. | Foto: Reuters

Gelendžik - Zlatan Ibrahimović je dokonce přesvědčený, že i bez něj může výběr trenéra Janneho Anderssona šampionát v Rusku vyhrát.

"Už před mistrovstvím světa jsem říkal, že dojdou daleko a že pravděpodobně získají titul," uvedl Ibrahimović ve videorozhovoru na internetových stránkách deníku Aftonbladet. "Jsem pyšný na to, že jsem Švéd, a jezdím se švédskou vlajkou na autě," dodal.

"Já už jsem svět ovládl, teď je řada na nich," přidal Ibrahimović, který sice po Euru v roce 2016 ukončil reprezentační kariéru, ale před šampionátem v Rusku projevil zájem o návrat. Nejlepší střelec v historii švédského týmu a jeho někdejší kapitán se však nakonec v nominaci neobjevil.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy