Švédský fotbal a reprezentace

Švédský fotbal a reprezentace

Fotbalisté Švédska sehráli svůj první mezinárodní zápas 12. července, 1908, když rozdrtili rivaly z Norska 11:3.

Švédové postoupili celkem 11krát na mistrovství světa. V roce 1950 byli třetí a osm let později na domácí došli až do finále, kde prohráli s týmem Brazílie. Švédsko od roku 2000 nechybělo na žádném evropském šampionátu, v baráži si zajistilo také postup na Euro 2016. Tam vypadlo v základní skupině.

Nejúspěšnějším hráčem současnosti je nejlepší kanonýr Tre kronor všech dob Zlatan Ibrahimovic.

Trenérem týmu je Erik Hamrén, kapitánem Ibrahimovic.

"Můžu ven!" Ibrahimovic se zbavil koronaviru

Po více než dvou týdnech se švédská fotbalová hvězda Zlatan Ibrahimovic zbavil covidu-19. Devětatřicetiletý útočník AC Milán měl dnes dva testy po sobě s negativním výsledkem.

"Karanténa končí, můžu ven!" napsal na twitteru den poté, co měl kontrolní odběr ještě s pozitivním výsledkem.

Ibrahimovic kvůli karanténě přišel mimo jiné o utkání 3. a 4. předkola Evropské ligy. V hlavní části soutěže narazí s AC Milán ve skupině i na pražskou Spartu.

V karanténě byl od 24. září a nákazu bral se svým typickým humorem. "Covid si troufl mě vyzvat. Špatný nápad," napsal tehdy na twitteru, kde také informoval, že je bez příznaků.

Zdroj: ČTK

Ve Švédsku začne liga v půlce června. S diváky

Švédsko si stanovilo termín 14. června pro start fotbalové ligy. Vedení soutěže se na tom dohodlo v úterý během videokonference se zástupci všech 32 klubů nejvyšší soutěže i druhé ligy. Protože ve Švédsku jsou opatření proti šíření koronaviru poměrně mírná, počítá vedení ligy s tím, že na tribunách budou fanoušci.

Švédská Allsvenskan na rozdíl od většiny evropských soutěže měla v dubnu teprve začít. "Naší ambicí je hrát zápasy i s diváky, což se samozřejmě může změnit podle situace s covid-19. Ale je dobré, že už máme termín a k němu vše směřuje," uvedlo vedení soutěže. Ve Švédsku nyní týmy mohou i trénovat společně, protože zakázána jsou shromáždění až nad 50 lidí.

Pokračovat