Flick povede německé fotbalisty i po fiasku na MS

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 12. 2022 19:00
Trenér německých fotbalistů Hansi Flick zůstane ve funkci i po neúspěchu na mistrovství světa, kde jeho svěřenci vypadli v základní skupině. Vedení národního svazu po analýze vystoupení týmu v Kataru dnes rozhodlo, že kouč bude pokračovat až do domácího mistrovství Evropy v roce 2024, do kterého má smlouvu.
Hansi Flick
Hansi Flick | Foto: Reuters

Flick hned po vyřazení ze šampionátu odmítl možnost, že by sám odstoupil. "Můj trenérský tým i já jsme odvedli dobrou práci," řekl Flick minulý týden v Kataru."Ohledně mistrovství Evropy v naší zemi jsme optimisty. Můžeme tam dokázat mnohem víc, než jsme ukázali v Kataru. Tam jsme propásli skvělou příležitost. Poučíme se z toho," citovala dnes kouče agentura DPA.

Němci na světovém šampionátu skončili už po základní části stejně jako před čtyřmi roky v Rusku. Turnaj začali porážkou 1:2 s Japonskem, pak remizovali 1:1 se Španělskem a zvítězili 4:2 nad Kostarikou, což jim na postup nestačilo.

Bývalý kouč Bayernu Mnichov Flick nahradil u reprezentace Joachima Löwa po nezdaru na loňském Euru, kde němečtí fotbalisté vypadli v osmifinále.

V pondělí rezignoval sportovní ředitel Oliver Bierhoff, ačkoli měl také smlouvu až do dalšího evropského šampionátu. S jmenováním jeho nástupce svaz podle dnešního vyjádření spěchat nebude.

"Dohodli jsme se, že nejprve se interně poradíme, jak by měla tahle funkce vypadat, a pak rozhodneme o personálním obsazení," uvedl šéf svazu Bernd Neuendorf.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

ČOV nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách 2024 v Paříži

Český olympijský výbor (ČOV) nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na hrách 2024 v Paříži. Je pro zachování platných sankcí, které by sportovce z těchto zemí o olympiádu připravily.

Zdůraznil to na svém webu v dalším vyjádření k aktuální snaze Mezinárodního olympijského výboru (MOV), který hledá cesty, jak by se někteří jednotlivci z těchto zemí mohli jako neutrální olympijských soutěží zúčastnit. I kdyby se tak stalo, ČOV o bojkotu neuvažuje a rozhodnutí o účasti na hrách chce nechat na jednotlivých sportovcích.

Úvahy MOV vyvolaly ostré reakce z okupované Ukrajiny i dalších zemí, které hovoří o možném bojkotu, pokud by sportovci z Ruska a Běloruska v Paříži startovali. Ani ČOV není těmto plánům nakloněn.

"Český olympijský výbor i nadále podporuje sankce vůči Rusku a Bělorusku, které Mezinárodní olympijský výbor přijal v loňském roce a jež jsou stále platné. Nevidíme důvod je měnit. Ruští a běloruští sportovci na olympijských hrách startovat nemohou," uvedl.

Bojkot ČOV odmítá. Olympijská charta ho zavazuje zajistit účast českých sportovců pod pěti kruhy a navíc nechce opakovat neblahou zkušenost z roku 1984, kdy tehdejší komunističtí politici rozhodli o tom, že se českoslovenští sportovci nezúčastní OH 1984 v Los Angeles.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy