Čínský průšvih. Fotbalisté jsou na úrovni Filipín, slavný Lippi už se poroučel

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 11. 2019 12:18
Italský kouč Marcello Lippi podruhé skončil u fotbalové reprezentace Číny. Trenér italských mistrů světa z roku 2006 odstoupil z funkce po porážce se Sýrií v kvalifikaci o postup na světový šampionát.
Marcelo Lippi už není koučem čínské fotbalové reprezentace
Marcelo Lippi už není koučem čínské fotbalové reprezentace | Foto: Reuters

"Jsem velmi dobře placen a přebírám plnou odpovědnost. Oznamuju svou rezignaci a už nebudu trenérem čínského týmu," uvedl na tiskové konferenci Lippi, jenž si ve funkci údajně vydělal 25 milionů dolarů (580 milionů korun) ročně.

Čína prohrála ve čtvrtek 1:2 s válkou zmítanou Sýrií, která navíc kvůli stavu ve své zemi ani nemohla nastoupit na domácím trávníku. Hrálo se proto v Dubaji. Sýrie nyní překvapivě vede tabulku skupiny A o pět bodů před Čínou, která má stejně bodů jako třetí Filipíny… Do další kvalifikační fáze postoupí vítězové skupin a čtyři nejlepší týmy z druhých míst.

Nyní jednasedmdesátiletý Lippi poprvé trénoval čínské fotbalisty od roku 2016 do lednového mistrovství Asie. Poté tým převzal jeho někdejší reprezentační svěřenec Fabio Cannavaro, jenž ale vydržel ve funkci jen šest týdnů, a Lippi se v květnu na lavičku vrátil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy