Čínský průšvih. Fotbalisté jsou na úrovni Filipín, slavný Lippi už se poroučel

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 11. 2019 12:18
Italský kouč Marcello Lippi podruhé skončil u fotbalové reprezentace Číny. Trenér italských mistrů světa z roku 2006 odstoupil z funkce po porážce se Sýrií v kvalifikaci o postup na světový šampionát.
Marcelo Lippi už není koučem čínské fotbalové reprezentace
Marcelo Lippi už není koučem čínské fotbalové reprezentace | Foto: Reuters

"Jsem velmi dobře placen a přebírám plnou odpovědnost. Oznamuju svou rezignaci a už nebudu trenérem čínského týmu," uvedl na tiskové konferenci Lippi, jenž si ve funkci údajně vydělal 25 milionů dolarů (580 milionů korun) ročně.

Čína prohrála ve čtvrtek 1:2 s válkou zmítanou Sýrií, která navíc kvůli stavu ve své zemi ani nemohla nastoupit na domácím trávníku. Hrálo se proto v Dubaji. Sýrie nyní překvapivě vede tabulku skupiny A o pět bodů před Čínou, která má stejně bodů jako třetí Filipíny… Do další kvalifikační fáze postoupí vítězové skupin a čtyři nejlepší týmy z druhých míst.

Nyní jednasedmdesátiletý Lippi poprvé trénoval čínské fotbalisty od roku 2016 do lednového mistrovství Asie. Poté tým převzal jeho někdejší reprezentační svěřenec Fabio Cannavaro, jenž ale vydržel ve funkci jen šest týdnů, a Lippi se v květnu na lavičku vrátil.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy