Sedmdesát minut trápení, pak nezkrotná euforie. Tak Češi vybojovali postup na Euro

Sedmdesát minut trápení, pak nezkrotná euforie. Tak Češi vybojovali postup na Euro
Vyhecované utkání s Kosovem české fotbalisty dost bolelo. V tomto případě se k zemi poroučel Vladimír Coufal.
Netrvalo dlouho a pískalo se znovu, když Fidan Aliti sundal Vladimíra Daridu.
Za což viděl kosovský obránce žlutou kartu.
A co víc, další nepříjemnost přišla v 50. minutě, kdy Nuhiu poslal balon k tyči gólmana Tomáše Vaclíka.
Foto: Reuters
jšk
14. 11. 2019 23:25
Více než dvě třetiny zápasu bušili fotbalisté národního týmu do obrany Kosova, hrozící průšvih ale odvrátili dvěma trefami a zajistili si postup na závěrečný turnaj mistrovství Evropy 2020. Podívejte se, jak se rozhodující vítězství zrodilo.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy