22. 11. 2009 18:01
Schalke porazilo Hannover 2:0
Jan Morávek v dresu Schalke
Jan Morávek v dresu Schalke | Foto: Reuters

Gelsenkirchen - Snových několik vteřin zažil mladý český fotbalista Jan Morávek. Při svém druhém startu v Bundeslize se mu povedlo dát gól, přestože zasáhl do sobotního utkání s Hannoverem jako střídající hráč.

Jeho Schalke v duelu třináctého kola porazilo truchlící Hannover 2:0.

Všechny zápasy začínaly se zpožděním, protože Německo uctilo minutou ticha památku brankáře Roberta Enkeho, jenž si minulý týden vzal život.

Čtěte dále: Fotbalisté Hannoveru uctí Enkeho. Jedničkou na dresech

A zvláště Hannover se z této tragické smrti ještě neoklepal. Jeho nástupce mezi třemi tyčemi Florian Fromlowitz už před zápasem rozhlásil, že se nepovažuje za jedničku týmu. "Zůstává jí Robert," uvedl gólman.

I na průběhu utkání byla vidět nervozita domácího výběru. Například v 37. minutě, kdy se dostal do šance Štajner, leč neuspěl.

Ofenzivní fotbal dlouho nepřinášel branky, až v 69. minutě rozvlnil síť domácí kanonýr Farfán. Po centru od Rafinhy hlavičkoval přesně do míst, kde nemohl Fromlowitz zasáhnout.

Na závěrečné tři minuty dostal šanci i dvacetiletý Morávek, který debutoval v Bundeslize v pátém kole. I tehdy to bylo v devadesáté minutě, tentokráte se však hned dostal k míči a po vyražené ráně Schmitze nedal gólmanovi šanci.

Drobný vychytal bod. Vedení drží Leverkusen

Naopak radost mohl mít jiný brankář - Jaroslav Drobný, jenž po reprezentační zkušenosti opět pomáhal svému mužstvu z krize.

Jeho Hertha Berlín opět bodovala, když remizovala 1:1 ve Stuttgartu. Hosty poslal do vedení po pauze Ramos, domácím alespoň bod zachránil v závěrečné desetiminutovce Kuzmanovič, jenž se však krátce po své trefě nechal vyloučit.

Frankfurt se musí obejít bez stále zraněného Martina Fenina a je to vidět. Eintracht v sobotu nestačil doma na Mönchengladbach, jemuž podlehl 1:2. Šlo už o čtvrtou porážku svěřenců kouče Skibbeho z pěti posledních utkání.

Do čela soutěže se minimálně na jeden den dostal Werder Brémy, jenž rozdrtil Freiburg na jeho půdě jasně 6:0.

Z hostujících celků uspěl i Hoffenheim. Loňský nováček bez problémů rozstřílel Kolín nad Rýnem 4:0, o branky se podělili čtyři útočníci: Carlos Eduardo, Obasi, Ba a Ibiševič.

Překvapivě pak doma klopýtl Wolfsburg, odkud si tři body odvezl Norimberk. Obhájce titulu musel v zápase dvakrát dotahovat, v závěru neuhlídal Klugeho, který trefou na 3:2 rozjásal hostující tým.

Post vedoucího týmu drží i nadále Bayer Leverkusen, který dokázal získat bod na hřišti trápícího se Bayernu Mnichov za remízu 1:1. Ostře sledovaný duel ale ještě vynechal český obránce Michal Kadlec, jenž se nedávno zotavil po svém zranění.

Frankfurt - Mönchengladbach 1:2