21. 4. 2010 22:41
Bayern Mnichov - Olympique Lyon 1:0
Arjen Robben slaví vítězný gól do sítě Lyonu
Arjen Robben slaví vítězný gól do sítě Lyonu | Foto: Sport

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítěžili ve středečním semifinálovém střetnutí Ligy mistrů nad Olympiquem Lyon 1:0, a vytvořili si tak nadějnou pozici do odvety.

Zápas, který oba týmy dohrávaly o deseti hráčích, rozhodl jedenadvacet minut před koncem nizozemský záložník Arjen Robben, jehož střelu ještě lehce tečoval do sítě Thomas Müller.

Bayern vstupoval do zápasu z pozice mírného favorita a jako první se také dostal do vážnější šance.

Po rohovém kopu Robbena se (za výrazného přispění chybujícího gólmana Llorise) dostal do velké šance Schweinsteiger, nicméně jeho hlavička odkrytou bránu minula.

Blízko vedoucí trefě byl ve dvacáté minutě i jeho spoluhráč Ivica Olič, ale ani on nezamířil přesně. Lyon se příliš na dostřel Buttovy brány nedostával, až po půl hodině hry zahrozil Ederson, ovšem jeho pokus tečoval mimo bránu Demichelis.

Nepříjemné komplikace nastaly pro domácí celek osm minut před koncem první půle. Tradičně aktivní Ribéry totiž ztratil při spolupráci se Schweinsteigerem míč a následně ostře fauloval Lisandra.

Rozhodčí Rosetti mu udělil, i přes mohutný nesouhlas publika, okamžitě červenou kartu.

Lyon mohl početní zužitkovat ještě do poločasu, ale Kallströmově dalekonosné ráně nakonec chyběly jen centrimetry.

Ani Lyon nedohrál v jedenácti

I přes početní handicap to byl ale Bayern, který na začátku druhého dějství působil lepším dojmem.

Jeho útočné výpady táhl zejména nizozemský záložník Arjen Robben, který oslovil v dvaapadesáté minutě přihrávkou za obranu Schweinsteigera. Německý reprezentant ovšem znovu zakončil nepřesně.

Svou příležitost nevyužil o chvíli později ani dvacetiletý forvard Thomas Müller.

Aktivita domácích nakonec vyústila alespoň ve vyrovnání sil na hřišti. V rozmezí tří minut se totiž dopustil dvou nedovolených (a žlutou kartou ocených) zákroků hostující storer Toulalan a i on tedy musel odejít předčasně do šaten.

Bayernu se tak rázem otevřel prostor pro vítězný gól. A ten nakonec i přišel. Nevstřelil ho přitom nikdo jiný než Arjen Robben, jenž tradičně zatáhl míč po pravém křídle, seběhl si na střed a jeho střelu ještě tečoval do protipohybu Llorise Thomas Müller.

Francouzský celek pak ani náznakem výhru domácích neohrozil, a tak se mohl kouč Louis van Gaal po závěrečném hvizdu svým hráčům pogratulovat.