84. Kagawa
19. Mbappé
35. Bender vlastní
79. Mbappé

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Dortmundem a Monakem, které se hraje ve středu od 18:45.

Zápas byl na dnešní den přeložen kvůli (patrně) teroristickému útoku na autobus Borussie v úterý večer.Zraněn při něm byl stoper BVB Marc Bartra, který tedy nebude moci do dnešního duelu zasáhnout. Více čtěte zde.

A takto vypadají fotky z místa činu, autobus Borussie útok odnesl vysklenými okny. Právě roztříštěné sklo přitom mělo Bartru zranit.

Stoper Marc Bartra již pozdravil na sociální sítíi všechny fanoušky a ujistil je, že je v pořádku. Také popřál svým spoluhráčům štěstí do dnešního duelu.

Když se vrátíme k fotbalové stránce věci, zjistíme, že nás dost možná čeká strhující dvojzápas. Oba celky disponují mladými hvězdami a předvádí ofenzivní výkon. Dortmund dokázal smést v odvetě na domácím hřišti Benfiku, Monaco zase přehrálo bohatý Manchester City v čele s Pepem Guardiolou.

Sestava Monaka

Subašić - A. Touré, Glik, Jemerson, Raggi - B. Silva, Fabinho, Moutinho, Lemar - Falcao (C), Mbappé.

Náhradníci: De Sanctis - Jorge, Dirar, Germain, Cardona, A. Diallo, N'Doram.

Sestava Dortmundu

Bürki - Sokratis Papastathopoulos, S. Bender, Ginter - Piszczek, Guerreiro, Weigl, Schmelzer (C) - Dembèlé, Kagawa - Aubameyang.

Náhradníci: Weidenfeller - Şahin, Mor, Pulišić, Merino, Passlack.

Monaco zažívá snovou sezonu, ve francouzské lize opět o víkendu zvítězilo a stále vévodí tabulce o tři body před Paris St. Germain, tedy týmem, který poslední roky neměl ve Francii konkurenci. To Dortmund o víkendu zažil těžkou porážku, na půdě Bayernu Mnichov obdržel hned čtyři branky a podlehl mnichovskému týmu 1:4.

Borussii navíc trápí obrovská marodka. Kromě včera zraněného Bartry dnes do zápasu nezasáhnou ani Götze, Schürrle, Castro, Durm či Reus. Lodivod knížeckého klubu Leonardo Jardim postrádá Bakayoka, Sidibeho nebo Carilla.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, po zaznění hymny Ligy mistrů utkání za pár minut začne.

Podporu německému klubu vyjádřili i fanoušci na české scéně. Při pohárovém utkání Slavia - Karviná v Edenu fandové skandovali "Dortmund, Dortmund". Takováto gesta ukazují, že fotbal spojuje.

Utkání začalo.

2

Piszczek vystihl dlouhý míč na Mbappého.

4

Mbappé od úvodu aktivní, Weigl jej musel zastavit nedovoleným zákrokem.

8

Začátek je z obou stran zatím opatrný, oba celky sice rády hrají ofenzivní fotbal, v úvodu ale nechtějí chybovat.

9

Kylian Mbappé přichycen v ofsajdu.

11

První zakončení dnešního zápasu, Piszczek poslal povedenou kolmici na Aubameyanga, kanonýr Borussie však z lehkého úhlu přestřelil bránu Subašiče.

12

Také hosté mají na svém kontě první střelecký pokus. Hlavička Lemara však neměla naději na úspěch.

15

Centry Schmelzera i Gintera z druhé strany nikoho ve vápně nenašly, následná rána Weigla z dálky měla spíše ragbyové parametry.

16

Penalta pro Monaco! Kylian Mbappé se dostal do vápna Dortmundu, přetlačil Sokratise, který sáhl na mladého útočníka a ten se poroučel k zemi hodně ochotně.

17

Fabinho neproměňuje pokutový kop, jeho přízemní pokus skončil těsně vedle tyče.

19

Monaco přeci jenom jde do vedení! Rychlý brejk po ose Bernando Silva, Lemar zakončil kolenem Mbappé, který nejspíš stál v ofsajdovém postavení.

22

Mbappé je stále hodně aktivní, tentokrát vybojoval rohový kop.

26

Dortmund sice drží míč více na svých kopačkách, ale Monaco brání hodně kompaktně a k ničemu domácí nepouští.

29

Piszczek zkoušel dlouhým míčem za obranu najít Dembeleho, jenže pas mu nevyšel a lapil jej Subašič.

31

První opravdová šance Borussie. Ginter si pohrál s Raggim a jeho přízemní přihrávku tečoval směrem k bráně Kagawa. Bohužel pro domácí ale míč těsně minul pravou tyč.

32

Tentokrát Raggi zasáhl před Aubameyangem výborně.

34

Zablokovaná střela Piszczeka se dostala k Dembelemu, ten však stál v ofsajdu a nemohl tak zakončit.

35

A Monaco vede 2:0! Centr Raggiho z levé strany si hlavou srazil do vlastní brány Sven Bender.

36

Zajímavá akce Dortmundu, ale opět ji překazil praporek pomezního sudího, v ofsajdu tentokrát stál Kagawa.

40

Žlutá karta pro Matthiase Gintera za ostrý skluz na Lemara, po kterém mělo Monaco výhodu.

43

Dembelé skoro z brankové čáry zkoušel přihrát či vystřelit, Subašič však míč vyrazil.

45

Nastavují se 2 minuty.

První půle je za námi a poměrně překvapivě vedou hosté 2:0. Nejprve Fabinho neproměnil penaltu, hned za 2 minuty však otevřel skóre Mbappé, i když z lehkého ofsajdu. A aby toho domácí neměli dost, tak si výstavního vlastence vstřelil Sven Bender. Mírný favorit tak bude mít v druhé půli co dělat.

Thomas Tuchel nachystal hned 2 střídání. Na hřiště se dostali Nuri Sahin a Chirstian Pulišič, na hřiště se nevrátili Sven Bender a Marcel Schmelzer. Guerreiro s postaví na levý kraj obrany, která bude již jen čtyřčlenná.

46

Druhý poločas začal a po faulu Jemersona na Aubameyanga, který byl oceněn žlutou kartou, má Borussia šanci na nadějný přímý kop.

47

Dembelé sice dokázal obstřelit zeď, ale minul také bránu Monaka.

50

Raggiho riskantní malou domů málem dostihl Aubameyang, Subašič však na poslední chvíli odkopl míč.

51

Sahin dobře hledal v malém vápně Aubameyanga, Fabinho ale s problémy odvrátil míč na roh.

52

Dortmund přidává na obrátkách, Pulišič je hodně aktivní na pravé straně a jen tak tak jeho centr neprošel až k Aubameyangovi.

53

Pulišič opět Raggiho předběhl a dal pod sebe na Dembeleho, jeho rána byla ale zablokovaná.

56

Na roh Dembeleho naskočil Ginter, ale Subašiče hlavičkou nezaskočil.

57

Je sníženo! Guerreirův centr sklepnul patičkou Aubameyang na Kagawu, který kličkou Subašičovi připravil míč Dembelemu a ten do odkryté brány neměl problém.

58

Lemar poslal k zemi Sokratise a uviděl žlutou kartu.

62

Bernardo Silva ztratil lacině míč a Guerreirův střílený centr nadělal obraně Monaka problémy.

66

Ze hry odchází Bernando Silva a nahradil jej Nabil Dirar.

69

Ani ne tři minuty stačily Dirarovi k tomu, aby vyfasoval žlutou kartu, k zemi poslal Kagawu.

72

Rychlý brejk Borussie zakončoval Dembelé, ale jeho rána bude zablokovaná na roh.

74

Mbappé opět pronikl mezi třemi hráči Dortmundu a o jemném kontaktu se Sokratisem vybojoval přímý kop.

76

Falcao dostal od Lemara krásný balon, obešel Bürkiho a pak do z úhlu přestřelil odkrytou bránu. Monaco mohlo opět jít do dvoubrankového vedení.

79

A je vymalováno, obrovská chyba Borussie při rozehrávce, kdy Piszczek nepřihrál přesně na Sokratise, přihrávku vystihl Mbappé, který unikl a s přehledem překonal Bürkiho.

80

Fabinho viděl žlutou kartu, což znamená jediné. Domácí odvetu si nezahraje.

84

Dortmund snižuje na 2:3! Kagawa po centru Sahina položil na zem Jemersona a kolem Subašiče dokázal skórovat.

85

Falcao přepustil místo na hrací ploše i kapitánskou pásku Germainovi.

87

Subašič uviděl za zdržování při odkopu žlutou kartu.

90

Pulišičův centr Jemerson odvrátil na roh. Nastaveny budou 3 minuty.

90+1

Aubameyang mohl srovnat, na hranici malého vápna byl sám a mohl hlavou ukldiit míč do prázdné brány, přesto přestřelil.

90+3

Je konec! Monaco vytěžilo z minima maximum a veze z Dortmundu výhru 3:2.

Podle očekávání jsme viděl v dnešním zápase mnoho branek. Skóre otevřel zřejmě z ofsajdového postavení Mbappé a dal tak zapomenout na neproměněnou penaltu Fabinha. A aby toho Dortmund neměl málo, dal si Sven Bender vlastní gól. V druhé půli domácí zapli na vyšší úroveň a povedlo se jim snížit, jenže po kiksu v rozehrávce se podruhé v zápas prosadil Mbappé. Naději do odvety pak pro Borussii vykřesal Kagawa.

Ode mě je to dnes vše, já vám děkuji za pozornost a připomínám, že s námi můžete sledovat také zápas Bayernu s Realem. Přeji hezký, ideálně fotbalový, zbytek večera.