Autobusem fotbalistů Dortmundu otřásly exploze. Jeden hráč je zraněný, zápas Ligy mistrů odložen

Sport Sport
Aktualizováno 12. 4. 2017 0:11
V Dortmundu došlo při odjezdu fotbalistů Borussie z hotelu na stadion k utkání Ligy mistrů k explozi. Marc Bartra utrpěl tržné poranění ruky a byl převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci. Zápas byl po zasedání krizového štábu odložen na středu, hrát by se mělo od 18:45.
Dortmundský autobus byl poškozen po třech explozích při odjezdu z hotelu na stadion. | Video: Associated Press

Dortmund - Při odjezdu na stadion došlo u týmového autobusu Borussie Dortmund podle deníku Bild ke třem výbuchům. Policie uvedla, že nic nenasvědčuje teroristickému podtextu incidentu. Podle informací klubu byl zraněn obránce Marc Bartra, který byl převezen do nemocnice.

Zpravodajská agentura DPA po desáté hodině oznámila, že podle zdrojů z bezpečnostních složek nic nenasvědčuje teroristickému útoku. Policie se bezprostředně po incidentu dala do vyšetřování a pátrá po viníkovi explozí. Výbušniny byly podle policie ukryty v křoví, ale neví se, o jakou výbušninu šlo. Zároveň policisté nalezli u hotelu podezřelý, avšak blíže nespecifikovaný předmět.

K výbuchům došlo zhruba deset kilometrů od stadionu Dortmundu, kde mělo ve 20:45 začít čtvrtfinále Ligy mistrů proti Monaku. Podle informací policie byly bomby umístěné vně autobusu, ale hráči už jsou hráči v bezpečí na hotelu. Klub oznámil po půl deváté, že se utkání uskuteční ve středu 12. dubna od 18:45.

Podle polského novináře, který je v kontaktu s dortmundským obráncem Lukaszem Piszczekem, utrpěl zraněný Marc Bartra tržnou ránu na ruce. Dle Kickeru oznámil hlasatel na stadionu těžké poškození autobusu a Bartrův odvoz do nemocnice. Třiadvacetiletý obránce se podrobil operaci, utrpěl zlomeninu v zápěstí a v paži měl střepy.

Informaci o Bartrově převozu potvrdil o něco později také twitterový účet Dortmundu. Tweet říká, že byl při explozi zraněn a následně odvezen do nemocnice. Marc Bartra je šestadvacetiletý španělský obránce, který do Dortmundu přestoupil v roce 2016 z Barcelony za 8 milionů eur a podepsal smlouvu na čtyři roky.

Ve sbírce má zlato z ME fotbalistů do 21 let z roku 2013 a s reprezentací Španělska byl na Euru 2016, ačkoliv do žádného ze zápasů nezasáhl.

Bartrovi vyjádřily na sociální síti podporu fotbalové kluby včetně jeho bývalého působiště, Barcelony. Svým skandováním podpořili fotbalisty domácího klubu i fanoušci Monaka společně s těmi domácími přímo na stadionu.

K fanouškům promluvil po incidentu přímo na stadionu Hans-Joachim Watzke, prezident klubu. Potvrdil, že došlo ke třem explozím a že byla zasažena a poraněna Bartrova ruka, ale nejedná se o vážně zranění, které by mělo španělského obránce ohrozit na životě. Výbušniny byly podle něj nastraženy podél cesty. Watzke zároveň vyjádřil přesvědčení, že hráči budou ve středu schopni podat konkurenceschopný výkon, ač jsou momentálně z celé situace v šoku.

Výbuchy a odložení zápasu spustily v Dortmundu rovněž vlnu solidarity s fanoušky Monaka, kteří s denní prodlevou nemohli počítat. Příznivci knížecího klubu si mohou ubytování hledat přímo na Twitteru pomocí jednoduchých hashtagů. Mluvčí spolkové vlády Steffen Siebert popřál Bartrovi brzké uzdravení a pochválil monacké fanoušky za skvělou reakci na stadionu.

 

Právě se děje

Další zprávy