Sestřihy LM: Real odvrátil ostudu, Pařížané v dohrávaném zápase nasázeli pět gólů

Aktualizováno 10. 12. 2020 0:20
Fotbalisté Realu Madrid, Mönchengladbachu, Atlética Madrid a Bergama zkompletovali šestnáctku účastníků osmifinále Ligy mistrů. Dnes se také dohrál zápas mezi Paris St. Germain a Basaksehirem, který byl v úterý přerušen kvůli údajnému rasismu rozhodčího, a domácí celek díky Neymarovu hattricku vyhrál 5:1.
Hráči Paris St. Germain a Basaksehiru před zápasem podpořili kampaň Black lives matter | Foto: Reuters

Skupina H:

Utkání v pařížském Parku princů bylo v úterý přerušeno po asi 13 minutách poté, co jeden z asistentů rozhodčího údajně rasisticky urazil asistenta tureckého celku. Hráči Basaksehiru na protest odešli do šaten a podpořili je i domácí fotbalisté. Utkání bylo přeloženo na dnešek a incidentem se začala zabývat UEFA.

Na úvod dohrávky utkání skupiny H hráči obou celků i nově delegovaní rozhodčí Makkelie, Diks a Boniek, kteří nahradili původní rumunskou trojici, poklekli na protest proti rasismu. Na prázdných tribunách také visely transparenty proti rasismu a na podporu asistenta Basaksehiru.

Zápas poté dopadl velmi jednostranně. O vítězství finalisty minulého ročníku rozhodl třetím hattrickem v Lize mistrů Neymar a víc třígólových zápasů v soutěži už mají jen Cristiano Ronaldo s Messim po osmi. Tři hattricky mají na kontě také Lewandowski, Gómez, Filippo Inzaghi a Luiz Adriano.

O zbývající dva góly domácích, kteří měli osmifinále jisté už před dohrávkou, se postaral Mbappé a Paris St. Germain jen o dva zásahy zaostal za klubovým rekordem, kterým je v pohárech tři roky staré vítězství 7:1 nad Celticem. Pařížané díky výhře prošli do play off z prvního místa, druhé bylo Lipsko.

Paris St. Germain - Basaksehir 5:1 (3:0)

Podívejte se na sestřih utkání PSG vs. Basaksehir | Video: O2 TV Sport

Branky: 21., 38. a 50. Neymar, 42. z pen. a 62. Mbappé - 57. Topal. Rozhodčí: Makkelie - Diks (oba Niz.), Boniek (Pol.) - Di Bello (It.).

Konečná tabulka:

1. Paris St. Germain 6 4 0 2 13:6 12
2. Lipsko 6 4 0 2 11:12 12
3. Manchester United 6 3 0 3 15:10 9
4. Basaksehir 6 1 0 5 7:18 3

Skupina B:

Real si místo v osmifinále zajistil výhrou 2:0 nad Mönchengladbachem, o které rozhodl dvěma góly v prvním poločase Benzema. Bílý balet do play off prošel z prvního místa v tabulce a vylepšil vlastní rekord, když se do vyřazovací části dostal i při 25. účasti v Lize mistrů.

Navzdory prohře mohl slavit i Mönchengladbach, který skončil ve skupině B za Realem se ztrátou dvou bodů druhý. Německý celek měl sice stejně bodů jako Doněck, jenž dnes remizoval 0:0 s Interem Milán, do play off ho ale posunula lepší bilance ze vzájemných zápasů se Šachtarem.

Inter Milán - Šachtar Doněck 0:0

Podívejte se na sestřih utkání Inter Milán vs. Šachtar Doněck | Video: O2 TV Sport

Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.) - Gil (Pol.).

Real Madrid - Mönchengladbach 2:0 (2:0)

Podívejte se na sestřih utkání Real Madrid vs. Borussia Mönchengladbach | Video: O2 TV Sport

Branky: 9. a 32. Benzema. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Van Boekel (všichni Niz.).

1. Real Madrid 6 3 1 2 11:9 10
2. Mönchengladbach 6 2 2 2 16:9 8
3. Šachtar Doněck 6 2 2 2 5:12 8
4. Inter Milán 6 1 3 2 7:9 6

Skupina D:

Bergamo v přímém souboji o postup porazilo 1:0 Ajax. Cestu za účastí v jarní části mu usnadnil v 79. minutě záložník Gravenberch, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Výhru hostům poté zařídil pět minut před koncem Muriel a Atalanta i při druhé účasti v Lize mistrů postoupila do play off. Do vyřazovací části doprovodila vítěze skupiny Liverpool.

Ajax Amsterodam - Bergamo 0:1 (0:0)

Podívejte se na sestřih utkání Ajax vs. Atalanta | Video: O2 TV Sport

Branka: 85. Muriel. Rozhodčí: Del Cerro - Yuste, Alonso - Marínez (všichni Šp.). ČK: 79. Gravenberch (Ajax).

Midtjylland - Liverpool 1:1 (0:1)

Podívejte se na sestřih utkání Midjtylland vs. Liverpool | Video: O2 TV Sport

Branky: 62. Scholz z pen. - 1. Salah. Rozhodčí: Letexier - Rahmouni, Gringore - Turpin (všichni Fr.).

1. Liverpool 6 4 1 1 10:3 13
2. Bergamo 6 3 2 1 10:8 11
3. Ajax Amsterodam 6 2 1 3 7:7 7
4. Midtjylland 6 0 2 4 4:13 2

Skupina A:

Přímý duel o postup do osmifinále zvládlo také Atlético Madrid a v Salcburku díky zásahům Hermosa a Carrasca zvítězilo 2:0. Domácí prožili smolný zápas, protože už ve druhé minutě trefil Berisha tyč a stejně poté v 78. minutě dopadl za nepříznivého stavu 0:1 i Mwepo.

Bayern Mnichov - Lokomotiv Moskva 2:0 (0:0)

Podívejte se na sestřih utkání Bayern - Lokomotiv Moskva | Video: O2 TV Sport

Branky: 63. Süle, 80. Choupo-Moting. Rozhodčí: Schärer - De Almeida, Erni (všichni Švýc.) - Irrati (It.).

Salcburk - Atlético Madrid 0:2 (0:1)

Podívejte se na sestřih utkání Salcburk vs. Atlético Madrid | Video: O2 TV Sport

Branky: 39. Hermoso, 86. Carrasco. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (všichni Angl.).

1. Bayern Mnichov 6 5 1 0 18:5 16
2. Atlético Madrid 6 2 3 1 7:8 9
3. Salcburk 6 1 1 4 10:17 4
4. Lokomotiv Moskva 6 0 3 3 5:10 3

Skupina C:

Dohrávala se také skupina C, ve které bylo už před středečními zápasy o postupujících rozhodnuto. Své první místo ve skupině potvrdil Manchester City, který porazil Marseille 3:0 a nezaváhalo ani Porto, jež zvítězilo v Pireu 2:0.

Olympiakos Pireus - FC Porto 0:2 (0:1)

Podívejte se na sestřih utkání Olympiakos Pireus vs. Porto | Video: O2 TV Sport

Branky: 10. Otávio z pen., 77. Uribe. Rozhodčí: Brych - Borsch. Lupp - Fritz (všichni Něm.). ČK: 79. Semedo (Olympiakos).

Manchester City - Olympique Marseille 3:0 (0:0)

Podívejte se na sestřih utkání Manchester City vs. Olympique Marseille | Video: O2 TV Sport

Branky: 48. Torres, 77. Agüero, 90. Sterling. Rozhodčí: Meler - Eyisoy, Komurcuoglu (všichni Tur.) - Stegemann (Něm.).

1. Manchester City 6 5 1 0 13:1 16
2. FC Porto 6 4 1 1 10:3 13
3. Olympiakos Pireus 6 1 0 5 2:10 3
4. Olympique Marseille 6 1 0 5 2:13 3

Los osmifinále se uskuteční 14. prosince a první zápasy budou na programu 16. února.

před 3 hodinami

Atlético porazilo Villarreal a vede španělskou ligu o pět bodů

Fotbalisté Atlética Madrid ve španělské lize zvítězili na hřišti Villarrealu 2:0 a upevnili si první místo. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho vedou neúplnou tabulku o pět bodů před Barcelonou a navíc mají jedno utkání k dobru.

Atlético se dostalo šťastně do vedení ve 25. minutě. Po rohu hlavičkoval Stefan Savič, domácí gólman Sergio Asenjo při zákroku trefil spoluhráče Alfonsa Pedrazu a od jeho zad se míč odrazil do branky. V 69. minutě přidal pojistku střídající Joao Félix přízemní střelou.

Madridský tým v La Lize vyhrál po dvou zápasech, sedmý Villarreal naopak protáhnul čekání na vítězství na sedm kol.

Aktualizováno před 4 hodinami

Inter vede italskou ligu o čtyři body, AC Milán vyhrál v Římě

Fotbalisté Interu Milán ve 24. kole italské ligy porazili doma FC Janov hladce 3:0 a vedou tabulku o čtyři body před městským rivalem AC. "Rossoneri" vyhráli na stadionu AS Řím 2:1 a v Serii A zabrali po dvou porážkách za sebou bez vstřeleného gólu.

Inter nakročil k pátému ligovému vítězství za sebou už ve 32. sekundě, kdy otevřel skóre Romelu Lukaku. Belgický útočník v 69. minutě připravil druhý gól pro Mattea Darmiana a chvíli nato Lukakuovu střelu dorazil hlavou střídající Alexis Sánchez. Janovský tým v italské lize prohrál po sedmi kolech a je třináctý.

AC Milán dal v úvodní desetiminutovce dva góly, ale ani jeden neplatil kvůli ofsajdu. Na druhé straně zase nebyla uznána trefa Henrika Mchitarjana. První regulérní branku tak vstřelil ve 43. minutě Franck Kessié z penalty. Římský tým dobře vstoupil do druhé půle a brzy srovnal Jordan Veretout přesnou střelou. Hostům ale rychle vrátil vedení v 58. minutě Ante Rebič po otočce a přesné střele. Domácí už podruhé neodpověděli a zůstali pátí.

Bergamo zvítězilo 2:0 na hřišti Sampdorie Janov, za kterou nastoupil v základní sestavě český reprezentační záložník Jakub Jankto. Atalanta se posunula na čtvrté místo neúplné tabulky.

Jankto měl v 10. minutě jednu z prvních šancí utkání, ale jeho střelu zpoza šestnáctky zlikvidoval brankář Marco Sportiello. Bergamo poslal do vedení krátce před pauzou Ruslan Malinovskij povedenou ranou do horního růžku. V 70. minutě přidal pojistku Robin Gosens. Hosté v Serii A zvítězili potřetí za sebou, desátá Sampdoria podruhé v řadě nebodovala a neskórovala.

před 4 hodinami

Syrská armáda zasáhla proti izraelským střelám nad Damaškem

Syrská protivzdušná obrana zasáhla proti izraelskému raketovému útoku mířícímu na jižní okraj Damašku. V neděli o tom informovala syrská televize a další média, na něž se odvolala agentura Reuters. Sýrie zatím neohlásila žádné oběti. Mluvčí izraelské armády odmítl informaci o útoku komentovat.

Syrská armáda tvrdí, že protivzdušná obrana většinu izraelských střel zlikvidovala dřív, než dopadly na cíl. "Naše protivzdušná obrana nad Damaškem zneškodnila nepřátelské rakety," oznámila syrská agentura SANA.

Izrael podniká v Sýrii útoky hlavně na íránské oddíly a jejich spojence z libanonského Hizballáhu. Jeho snahou je zabránit Íránu Hizballáh vyzbrojovat.