Hvězdný Real Madrid v Plzni: luxus, legrácky, ale i narvaný "tiskáč" a Schengenbus

Foto: Milan Kammermayer
Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 11. 2018 6:47
Největší zápas historie čeká dnes fotbalisty Viktorie. Real Madrid je tím nejslavnějším, nejblyštivějším jménem, jež mohli v Plzni přivítat, a odpovídá tomu i mumraj, který královský klub v západočeské metropoli vyvolal.

Zatímco fotbalisté Manchesteru City se před pěti lety ubytovali v hotelu Golden Fish, výprava z Madridu zvolila luxusní prostředí Marriottu, který leží v bezprostřední blízkosti Doosan Areny.

Ještě před desátou hodinou večerní postávaly před hlavním vchodem hotelu desítky fanoušků, vyhlížely bílý klubový autobus, kterým se Modrič a spol. vraceli z tréninku. Ostatně obrovský zájem o hvězdy Bílého baletu je i mezi novináři: tiskové středisko v Plzni muselo už v úterý zvládnout nápor přibližně dvou stovek novinářů nejen z České republiky a Španělska, ale také z Německa, Slovenska, Polska i Švédska.

"Co se týká doprovodu nebo zástupců médií, bude tady o dost víc lidí. Například pozice pro flash rozhovory bude mít sedm televizí. Musela na to být speciálně vyklizena jedna kancelář, kde jsou umístěny panely pro tři televize," popisoval tiskový mluvčí Plzně Václav Hanzlík. Zápas poběží na kanálech po celém světě včetně Jižní a Severní Ameriky.

Duel je o to atraktivnější, že Plzeň před čtrnácti dny na Estadio San Bernabéu odmítla hlavní roli v obětním rituálu, navíc doma by mohla kousat ještě víc. Nic předem rozhodnutého stoprocentně není a zahraniční média interesuje především to, v jaké formě Bílý balet v Plzni zatančí.

Bude to teprve třetí zápas Santiaga Solariho, který minulý týden po výprasku v Barceloně nahradil Julena Lopetegueiho. Nicméně nervozita na nikom z madridské výpravy patrná nebyla. Naopak, hvězdy Realu dorazily do Plzně v naprosté pohodě.

Na předzápasové tiskovce byli jak obránce Nacho, tak i Solari samý úsměv. "Jestli si pamatuju zápas na Spartě? Moc ne," zavrtěl hlavou dvaačtyřicetiletý trenér na dotaz, zda mu utkvěl v paměti duel na Letné, ve kterém ještě jako hráč nastoupil. "Kolik to skončilo? 3:2 jsme vyhráli? Tak to doufám, že v Plzni dopadneme ještě lépe," rozesmál se.

Rozpustilá nálada byla znát i na večerním tréninku. To když se Isco trefil z půlky přesně k tyči, dočkal se hromadného potlesku, nebo když kapitán Sergio Ramos z legrace nadzvedl Luku Modriče a odtáhl ho o kousek dál, asi tam, kde měl nejlepší hráč letošního mistrovství světa správně stát.

O hvězdy španělského klubu je mimochodem v Plzni královsky postaráno. "Je dbáno na každý detail a samozřejmě je všechno ve větším množství. Do šatny jsme tak připravovali například šest masážních lehátek nebo dva rotopedy. Led na regeneraci a hodně ovoce," poznamenal pro klubový tiskový mluvčí Plzně Václav Hanzlík.

Podle předběžných informací by mělo dorazit přibližně kolem 500 fanoušků Realu Madrid. "Bezpečnostní opatření se ovšem nijak nevymykají standardům běžným při podobných zápasech, ze strany španělského klubu jsme žádné speciální požadavky nezaznamenali. Samozřejmě jsme připraveni na jakékoli varianty, ale nemáme žádné náznaky, že by mělo dojít k nějakým incidentům," řekla Martina Korandová, vedoucí tiskového oddělení plzeňské policie. 

Muži v uniformách budou sledovat situaci za využití mobilního monitorovacího centra. Do terénu nasadí i policejní vrtulník nebo takzvaný Schengenbus, což je "pojízdná laboratoř" na odhalování padělků, která je mimo jiné vybavena videospektrálním komparátorem, který umí rozkládat světlo na jednotlivé vlnové délky a ukládat do paměti originály jednotlivých částí dokladu.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy