Vrba bude před zápasem spát klidně. Pojďme si vyměnit saka, vyzval kouče Realu Madrid

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 11. 2018 16:43
Už to nebudou takové nervy jako před prvním zápasem. Fotbalistům Plzně podle trenéra Pavla Vrby pomůže první zápas v Madridu, ve kterém si ověřili, že se dá se slovutným týmem sehrát vyrovnaný zápas.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Reuters

Ukázal vám první zápas, jak na Real Madrid?

Hra Realu je jasná. V každém zápase chce dominovat, soupeře přehrávat. My hledáme způsob, jak jeho kvalitu překonat. Hráči samozřejmě dostanou potřebné informace.

A přesvědčili jste se, že se s Realem dá hrát?

Hlavně hráči se přesvědčili, že na to mají. Je fakt, že v prvním zápase jsme byli v asi větším napětí než před odvetou. Ale víme, kdo nás čeká, to si nebudeme namlouvat.

Před šesti lety jste tady porazili Atlético Madrid. Asi by vám nevadilo, kdyby se hrál podobný zápas?

Samozřejmě. Byl bych rád, kdyby se to opakovalo (smích).

V evropských pohárech jste neprohráli posledních sedm zápasů. Myslíte, že na tuhle sérii dokážete navázat?

Většinu těch zápasů jsme odehráli v Evropské lize. Liga mistrů je jiná soutěž, s jinými mužstvy. Kdybychom měli takovou bilanci v Lize mistrů, asi bych se nezlobil. Samozřejmě se budeme snažit, abychom tu sérii nepřerušili, budeme rádi za kterýkoli bod, který bychom uhráli.

Jak moc vám bude chybět zraněný střelec Krmenčík?

Máte pravdu, že nás to byl co se týká ofenzivy klíčový hráč, jeho zranění nám situaci hodně komplikuje. Na druhou stranu, ať se ukáže Řezňa (Jakub Řezníček) s Chorasem (Tomášem Chorým), kteří dostanou víc prostoru. Věřím tomu, že máme hráče, kteří ukážou to, proč jsou v Plzni.

Kam řadíte zápas s Realem?

S Barcelonou jsme bohužel hráli v Praze, doma by to bývalo podobné. Osobně tebhle zápas řadím do skupiny k Manchesteru City, Barceloně, Bayernu Mnichov nebo k Atlétiku, pro Plzeň je to svátek. Jsem rád, že u nás hrají takové mančafty.

Co vás čeká večer před zápasem? Vyspíte se?

Můj večer bude stejný jako před každým takovým zápasem. Máme společnou večeři, pak si ještě pustíme nějaké sestřihy ze hry Realu. V noci spím dobře, to spíš po zápase mám problémy. Jsem plný emocí, často usínám až v ranních hodinách. 

Hráči si po zápase mění dresy. Co zbude na trenéry?

Mohli bychom saka, zkuste to navrhnout trenéru Solarimu, byla by to taková novinka. Doufám, že mu moje velikost bude (smích).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Německý ústavní soud odmítl stížnost rodičů, kteří nechtěli očkovat děti proti spalničkám

Německý ústavní soud ve čtvrtek zamítl podání několika rodičů proti povinnému očkování dětí proti spalničkám. Podle soudců je sice zásah do práv výrazný, je však ospravedlnitelný ochranou zdraví zranitelnějších osob, uvedla agentura DPA. Očkování proti spalničkám vyžadují v Německu jesle a školky.

Od března 2020 platí v Německu nařízení, že děti starší jednoho roku, které navštěvují jesle či jiná obdobná zařízení, musejí být očkované proti spalničkám. Výjimku mají pouze děti, které nemoc prodělaly, a děti, které se očkovat ze zdravotních důvodů nemohou. Rodiče musí splnění povinnost prokázat při zápisu. U dětí, které zařízení v době vydání nařízení již navštěvovaly, měli rodiče čas do konce letošního července, aby nechaly své dítě naočkovat. Za nesplnění povinnosti hrozí pokuta až 2500 eur (přes 61 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy