Vrba bude před zápasem spát klidně. Pojďme si vyměnit saka, vyzval kouče Realu Madrid

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 11. 2018 16:43
Už to nebudou takové nervy jako před prvním zápasem. Fotbalistům Plzně podle trenéra Pavla Vrby pomůže první zápas v Madridu, ve kterém si ověřili, že se dá se slovutným týmem sehrát vyrovnaný zápas.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Reuters

Ukázal vám první zápas, jak na Real Madrid?

Hra Realu je jasná. V každém zápase chce dominovat, soupeře přehrávat. My hledáme způsob, jak jeho kvalitu překonat. Hráči samozřejmě dostanou potřebné informace.

A přesvědčili jste se, že se s Realem dá hrát?

Hlavně hráči se přesvědčili, že na to mají. Je fakt, že v prvním zápase jsme byli v asi větším napětí než před odvetou. Ale víme, kdo nás čeká, to si nebudeme namlouvat.

Před šesti lety jste tady porazili Atlético Madrid. Asi by vám nevadilo, kdyby se hrál podobný zápas?

Samozřejmě. Byl bych rád, kdyby se to opakovalo (smích).

V evropských pohárech jste neprohráli posledních sedm zápasů. Myslíte, že na tuhle sérii dokážete navázat?

Většinu těch zápasů jsme odehráli v Evropské lize. Liga mistrů je jiná soutěž, s jinými mužstvy. Kdybychom měli takovou bilanci v Lize mistrů, asi bych se nezlobil. Samozřejmě se budeme snažit, abychom tu sérii nepřerušili, budeme rádi za kterýkoli bod, který bychom uhráli.

Jak moc vám bude chybět zraněný střelec Krmenčík?

Máte pravdu, že nás to byl co se týká ofenzivy klíčový hráč, jeho zranění nám situaci hodně komplikuje. Na druhou stranu, ať se ukáže Řezňa (Jakub Řezníček) s Chorasem (Tomášem Chorým), kteří dostanou víc prostoru. Věřím tomu, že máme hráče, kteří ukážou to, proč jsou v Plzni.

Kam řadíte zápas s Realem?

S Barcelonou jsme bohužel hráli v Praze, doma by to bývalo podobné. Osobně tebhle zápas řadím do skupiny k Manchesteru City, Barceloně, Bayernu Mnichov nebo k Atlétiku, pro Plzeň je to svátek. Jsem rád, že u nás hrají takové mančafty.

Co vás čeká večer před zápasem? Vyspíte se?

Můj večer bude stejný jako před každým takovým zápasem. Máme společnou večeři, pak si ještě pustíme nějaké sestřihy ze hry Realu. V noci spím dobře, to spíš po zápase mám problémy. Jsem plný emocí, často usínám až v ranních hodinách. 

Hráči si po zápase mění dresy. Co zbude na trenéry?

Mohli bychom saka, zkuste to navrhnout trenéru Solarimu, byla by to taková novinka. Doufám, že mu moje velikost bude (smích).

 

Právě se děje

před 25 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy