Braga zahájila play off o fotbalovou Ligu mistrů domácí výhrou s Panathinaikosem

23. 8. 2023 23:09
Fotbalisté Bragy v úvodním zápase play off o postup do skupiny Ligy mistrů zdolali doma 2:1 Panathinaikos Atény. Český brankář Lukáš Horníček přihlížel vítězství svého týmu z lavičky náhradníků.
Fotbalisté Bragy
Fotbalisté Bragy | Foto: Reuters

Portugalský celek rozhodl dvěma trefami po změně stran, prosadili se Ruiz a střídající Djaló. Naději do odvety dal Panathinaikosu v páté minutě nastavení Mancini. Braga útočí na druhou účast ve skupině Ligy mistrů, poprvé si ji zahrála v sezoně 2012/13.

Molde po divokém průběhu podlehlo doma 2:3 Galatasarayi. Norské šampiony poslal do vedení hlavou po rohovém kopu Ellingsen, ještě do pauzy ale otočili skóre Oliveira a pohotovým volejem Icardi. Stejným způsobem srovnal po dalším rohu Haugen, poslední slovo ale měl favorit. Ve třetí minutě nastavení rozhodl proti svým krajanům norský záložník Midtsjö, jenž zužitkoval Icardiho přihrávku před odkrytou bránu.

Zbývající duel dnešního programu Maccabi Haifa - Young Boys Bern skončil bez branek. Odvety jsou na programu příští týden.