Liberec nechtěl Fraňka. Pískat bude Západočech Královec

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 5. 2012 12:48
Liberec podal písemnou námitku, komise vyhověla
Foto: ČTK

Liberec - Finále Gambrinus ligy mezi Slovanem Liberec a Viktorií Plzeň nakonec nebude rozhodovat sudí Pavel Franěk. Severočeši podali proti jeho nominaci písemnou námitku.

Komise rozhodčích Slovanu vyhověla a nejdůležitější zápas sezony tak nakonec odpíská Pavel Královec. Rozhodčí, který shodou okolností pochází ze západních Čech.

„Komise rozhodčích vyhověla žádosti, aby toto rozhodující utkání řídil náš nejlepší mezinárodní rozhodčí. Komise si vyhrazuje právo na případné další námitky, že rozhodčí je ze stejného kraje jako hostující mužstvo. Původní nominací chtěla komise předejít veškerým možným spekulacím," uvedla komise v prohlášení.

Čtyřiatřicetiletý Královec je nejčastěji nominovaným sudím v české lize, v této sezoně pískal 18 zápasů. Rozhodčí z Domažlic má zkušenosti s Ligou mistrů i Evropskou ligou a je v nominaci na evropský šampionát i olympijské hry. V první lize působí od roku 2003.

Královec uznal Bakošův neregulérní gól

V jarní sezoně Královcovi nevyšlo utkání mezi Plzní a Českými Budějovicemi (4:0), ve kterém uznal gól Marka Bakoše, přestože slovenský útočník předtím zahrál rukou. Královec nejprve gól označil za regulérní, pak ho po protestech hostujících hráčů a po konzultaci se čtvrtým sudím Petrem Ardeleánu odvolal.

Vzápětí na doporučení asistenta Radka Kociána branku mylně znovu uznal. Liberec a Plzeň se v přímé bitvě utkají o to, kdo získá titul. Slovan má tříbodový náskok a stačí mu před domácím publikem uhrát remízu, obhájce prvenství z Plzně potřebuje zvítězit.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy