Liberec nechtěl Fraňka. Pískat bude Západočech Královec

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 5. 2012 12:48
Liberec podal písemnou námitku, komise vyhověla
Foto: ČTK

Liberec - Finále Gambrinus ligy mezi Slovanem Liberec a Viktorií Plzeň nakonec nebude rozhodovat sudí Pavel Franěk. Severočeši podali proti jeho nominaci písemnou námitku.

Komise rozhodčích Slovanu vyhověla a nejdůležitější zápas sezony tak nakonec odpíská Pavel Královec. Rozhodčí, který shodou okolností pochází ze západních Čech.

„Komise rozhodčích vyhověla žádosti, aby toto rozhodující utkání řídil náš nejlepší mezinárodní rozhodčí. Komise si vyhrazuje právo na případné další námitky, že rozhodčí je ze stejného kraje jako hostující mužstvo. Původní nominací chtěla komise předejít veškerým možným spekulacím," uvedla komise v prohlášení.

Čtyřiatřicetiletý Královec je nejčastěji nominovaným sudím v české lize, v této sezoně pískal 18 zápasů. Rozhodčí z Domažlic má zkušenosti s Ligou mistrů i Evropskou ligou a je v nominaci na evropský šampionát i olympijské hry. V první lize působí od roku 2003.

Královec uznal Bakošův neregulérní gól

V jarní sezoně Královcovi nevyšlo utkání mezi Plzní a Českými Budějovicemi (4:0), ve kterém uznal gól Marka Bakoše, přestože slovenský útočník předtím zahrál rukou. Královec nejprve gól označil za regulérní, pak ho po protestech hostujících hráčů a po konzultaci se čtvrtým sudím Petrem Ardeleánu odvolal.

Vzápětí na doporučení asistenta Radka Kociána branku mylně znovu uznal. Liberec a Plzeň se v přímé bitvě utkají o to, kdo získá titul. Slovan má tříbodový náskok a stačí mu před domácím publikem uhrát remízu, obhájce prvenství z Plzně potřebuje zvítězit.

 

Právě se děje

Další zprávy