Leverkusen v závěru ztratil výhru v Brémách

27. 2. 2011 20:30
Brémy - Leverkusen 2:2, Frankfurt - Stuttgart 0:2
Zklamání zachvátilo i kapitána Rolfese.
Zklamání zachvátilo i kapitána Rolfese. | Foto: Reuters

Brémy - Fotbalisté Leverkusenu v posledních osmi minutách přišli o dvoubrankové vedení a jen remizovali s Brémami 2:2. Na druhém místě tabulky tak ztrácejí již 12 bodů na vedoucí Dortmund. Naopak Brémy vybojovaly důležitý bod, který je dostal z pásma sestupu.

Leverkusen měl přitom zápas skvěle rozehraný a po gólech Derdiyoka a Rolfese směřoval za pátou soutěžní výhrou v řadě. Jenže v 81. minutě přišel na hřiště vyhlášený kanonýr Kiessling a hned po pár vteřinách potvrdil svou pověst. Tentokrát však zamířil smolně do vlastní branky a dal tak Brémám naději.

Pospěch v létě přestoupí do týmu z popředí Bundesligy
Chybí vám hráči? Nasaďte tiskového mluvčího

Navíc v závěru dostal druhou žlutou kartu hostující Vidal a byl vyloučen. Brémy přesilovku využily v nastaveném čase, kdy se prosadil stoper Prödl. Celé utkání za Leverkusen odehrál i český levý bek Michal Kadlec.

V druhém dnešním utkání zvítězil další sestupem ohrožený celek Stuttgart ve Frankfurtu 2:0, přestože už od 15. minuty hrál bez vyloučeného Delpierreho. Frankfurtu nepomohl ani český útočník Martin Fenin, který odehrál celý druhý poločas.