Leverkusen s Hložkem drží neporazitelnost. Tentokrát z toho byla remíza v Berlíně

29. 4. 2023 18:01
Fotbalisté Leverkusenu s Adamem Hložkem v základní sestavě remizovali v německé lize na hřišti Unionu Berlín 0:0 a už 14 soutěžních zápasů neprohráli. Hložek odehrál 62 minut, Patrika Schicka stále trápí bolavá třísla.
Adam Hložek
Adam Hložek | Foto: Reuters

Leverkusen zůstal šestý, bodově se na něj může dotáhnout Mohuč v případě výhry nad Wolfsburgem. Union neprohrál už 21. domácí zápasů a vytvořil klubový rekord.

V tabulce je třetí a má stejně bodů jako čtvrtý Freiburg, který zvítězil v Kolíně nad Rýnem gólem Doana 1:0. Oba kluby ztrácejí na první Dortmund pět bodů. Freiburgu se povedlo nasbírat 56 bodů v nejvyšší soutěži poprvé a má ještě čtyři kola na vylepšení této bilance.

Fotbalisté Lipska si díky výhře 1:0 nad Hoffenheimem upevnili pátou příčku, na místa zajišťující kvalifikaci do Ligy mistrů ztrácejí dva body a na šestý Leverkusen mají šestibodový náskok. Třináctým gólem v sezoně se o výhru postaral nejlepší střelec týmu Nkunku.

Stuttgart porazil na domácí půdě Mönchengladbach 2:1 a opustil sestupové pásmo. Vítěznou branku dal z penalty Coulibaly. Za hosty snížil rovněž z pokutového kopu Weigl. Stuttgart je o skóre před šestnáctou Bochumí.

Schalke zvýšilo své naděje na záchranu. Brémy šly do vedení v 18. minutě zásluhou Duksche, jenž dal 12. branku v sezoně. Domácí vyrovnali necelých deset minut před koncem. Střelou z prvního dotyku zpoza vápna se prosadil obránce van den Berg, pro kterého to byla první bundesligová branka. V druhé minutě nastavení dokonal obrat Drexler.

Schalke dělí od příček zajišťujících záchranu jeden bod. Brémy mají na sestupové pásmo náskok sedmi bodů.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Eintracht Frankfurt - Augsburg 1:1 (25. Rexhbecaj - 58. Demirovič), Kolín nad Rýnem - Freiburg 0:1 (54. Doan), Lipsko - Hoffenheim 1:0 (28. Nkunku), Stuttgart - Mönchengladbach 2:1 (22. Guirassy, 81. Coulibaly z pen. - 77. Weigl z pen.), Union Berlín - Leverkusen 0:0, Union Berlín - Leverkusen 0:0, Schalke - Brémy 2:1 (81. Van den Berg, 90.+2 Drexler - 18. Duksch).

1. Dortmund 30 19 4 7 67:40 61
2. Bayern Mnichov 29 17 8 4 78:33 59
3. Union Berlín 30 16 8 6 44:31 56
4. Freiburg 30 16 8 6 46:37 56
5. Lipsko 30 16 6 8 54:37 54
6. Leverkusen 30 14 6 10 53:40 48
7. Mohuč 29 12 9 8 49:40 45
8. Wolfsburg 29 11 10 8 51:37 43