Leverkusen padl na hřišti AS Řím, Juventus zachránil remízu v sedmé minutě nastavení

11. 5. 2023 23:12
Fotbalisté Leverkusenu s útočníkem Adamem Hložkem prohráli úvodní semifinále Evropské ligy v Římě proti AS 0:1. Další italský celek Juventus remizoval doma se Sevillou 1:1, poté co vyrovnal v sedmé minutě závěrečného nastavení. Odvety se odehrají za týden.
Adam Hložek (vpravo) v souboji s Bryanem Cristantem
Adam Hložek (vpravo) v souboji s Bryanem Cristantem | Foto: Reuters

Dvacetiletý Hložek, jehož spoluhráč Patrik Schick bude kvůli zranění třísel chybět Bayeru do konce sezony, odehrál 72 minut. V úvodu utkání nahrál Wirtzovi do vápna, ten ale ve slibné pozici těsně minul. Úřadující vítěz Evropské konferenční ligy rozhodl o vítězství v 63. minutě, když Bove dorazil za brankáře Hradeckého střelu Abrahama.

AS Řím nepodlehl doma Leverkusenu ani ve třetím pohárovém utkání. Svěřenci trenéra Mourinha zvítězili po čtyřech zápasech.

Sevillu poslal v Turíně do vedení v 26. minutě marocký útočník Nasírí, který zužitkoval v šestnáctce Ocamposovu přihrávku. Andaluský celek, s šesti triumfy rekordman Evropské ligy (dříve známé jako Pohár UEFA), směřoval k vítězství, jenže v sedmé minutě nastavení vyrovnal Gatti. "Stará dáma" neprohrála se Sevillou v pohárech ani napotřetí.

Úvodní utkání semifinále fotbalové Evropské ligy:

Juventus Turín - FC Sevilla 1:1 (0:1)

Branky: 90.+7 Gatti - 26. Nasírí. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Foltyn - Dankert (video, všichni Něm.). ŽK: Rabiot, Locatelli, Chiesa - Rakitič, Gil, Badé, Lamela.

Juventus: Szczesny - Danilo, Bonucci (61. Gatti), Sandro - Cuadrado, Miretti (46. Chiesa), Locatelli, Rabiot, Kostič (46. Iling-Junior) - Di María (70. Pogba) - Vlahovič (62. Milik). Trenér: Allegri.

Sevilla: Búnú - Navas, Badé, Gudelj, Acuňa - Fernando, Rakitič - Ocampos (34. Montiel), Torres (73. Papu Gómez), Gil (81. Lamela) - Nasírí. Trenér: Mendilibar.

AS Řím - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)

Branka: 63. Bove. Rozhodčí: Oliver - Burt, Betts - Attwell (video, všichni Angl.). ŽK: Mancini, Abraham, Ibaňez, Spinazzola - Andrich, Diaby, Tah.

Řím: Patrício - Mancini, Cristante, Ibaňez - Celik, Bove (76. Wijnaldum), Matič, Pellegrini, Spinazzola - Belotti (76. Dybala), Abraham. Trenér: Mourinho.

Bayer: Hradecky - Kossounou (36. Bakker), Tapsoba, Tah - Frimpong, Palacios, Andrich (90.+2 Amiri), Hincapié - Diaby (72. Adli), Wirtz - Hložek (72. Azmún). Trenér: Alonso.