28. 8. 2011 19:25
Č. Budějovice - Jablonec 1:5, Žižkov - Olomouc 2:2
David Lafata.
David Lafata. | Foto: ČTK

Praha - Famózní bilancí osmi vstřelených gólů v pěti zápasech se může pyšnit jablonecký kanonýr David Lafata.

Nejlepší střelec loňského ročníku ligy vstřelil podruhé za sebou hattrick a jeho tým především díky němu zvítězil na půdě Českých Budějovic vysoko 5:1.

Zatímco Jablonec šplhá tabulkou, Jihočeši stále nezískali ani jediný bod. V kuloárech už se proto hodně nahlas mluví o konci trenéra Jiřího Kotrby.

Jablonec hrál celý zápas lépe a už ve 12. minutě šel do vedení po dorážce Kopice. Na první branku ještě domácí našli odpověď, čtvrtým gólem v sezoně se prezentoval Ondrášek.

Bazaly vyloupili i Bohemians. Slovan podlehl Teplicím
Slavii připravil o vítězství vlastní gól Pospěcha
Vaniak po rozlučce: Za slzy se nestydím, nešlo to jinak

Poté už dominovali hosté a především Lafata. Tři minuty před poločasem podběhl brankář Kučera Kopicův centr a jablonecký střelec snadno hlavou skóroval.

Galapředstavení jabloneckých, kteří v posledních třech kolech nastříleli neuvěřitelných čtrnáct gólů, pokračovalo i po přestávce. Lafata využil chyby v jihočeské obraně a střelou k tyči zvýšil.

V 74. minutě upravil na 1:4 Kovařík, když přehodil gólmana Kučeru. A Lafata v posledních vteřinách procedil míč do sítě popáté.

Stejně špatně jako České Budějovice je na tom bodově olomoucká Sigma. Ta remizovala 2:2 na Žižkově a už není v bodovém mínusu, do něhož jí poslalo rozhodnutí disciplinární komise ve známé korupční aféře.

Zároveň se odpoutala z posledního místa v tabulce, kam díky špatnému skóre klesl ostravský Baník.

Hanáci pod žižkovskou věží brzy vedli, když se prosadil Schulmeister. Jeho střelu ještě tečoval do vlastní sítě obránce Lafrance.

Vyrovnání přišlo hned za devět minut. Na centr Nestorovskiho si naběhl obránce Procházka a skóroval. Domácí do poločasu otočili. A byl to Lafrance, který napravil svou účast u prvního gólu Olomouce.

Konečnou dělbu bodů zařídil po přestávce přesným obloučkem Navrátil.

Příbram nadále překvapuje

V dobrých výsledcích pokračuje Příbram, která zvítězila 1:0 na půdě Hradce Králové. O výsledku rozhodly dva momenty.

Ten první přišel ve třetí minutě druhé půli, kdy se nádhernou střelou z voleje prosadil hostující záložník Tarczal. Brankář Lindr byl proti střele, která se odrazila od břevna do sítě, naprosto bezmocný.

Druhý rozhodující chvíle nastala v 65. minutě, kdy domácí kopali pokutový kop za faul na Dvořáka. Fischer ale poslal míč pouze nad branku.

Příbram si tak připsala třetí venkovní výhru z posledních čtyř zápasů a je velkým překvapením letošní soutěže.

5. kolo první fotbalové ligy:

SK Dynamo České Budějovice - FK Baumit Jablonec 1:5 (1:2).
Branky: 19. Ondrášek - 42., 53. a 90. Lafata, 12. Kopic, 74. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Nádvorník. ŽK: Lengyel, Čirkin, Novák. Diváci: 2678.

Č. Budějovice: Kučera - Bakala (78. Sandro), Novák, Lengyel, Vulin (46. Horejš) - Hudson, Otepka, Čirkin, Jasanský (52. Stráský) - Ondrášek, Klesa. Trenér: Kotrba.

Jablonec: Špit - Zábojník (82. Štochl), Beneš, Pavlík, Jablonský - Kopic (79. Třešňák), Jarolím (76. Eliáš), Loučka, Vaněk, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc 2:2
(2:1)
Branky: 28. Procházka, 42. Lafrance - 19. vlastní Lafrance, 57. Navrátil. Rozhodčí: Bílek - Peřina, Kocián. ŽK: Lafrance, Nestorovski, Bořil, Šťastný - Varadi. Diváci: 2460.

Žižkov: Vaclík - Šťastný, Procházka, Lafrance, Čermák - Bořil, Schut, Súkenník, Nestorovski (90. Bodeček) - Kalivoda (66. Folprecht) - Kalod (74. Mach). Trenér: Pulpit.

Olomouc: Šustr - Koutný (77. Janotka), Kučera, Škerle, Vepřek - Petr, Bajer, Rossi, Navrátil (70. Hořava) - Schulmeister, Varadi (46. Heinz). Trenér: Psotka.

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 0:1
(0:0)
Branka: 48. Tarczal. Rozhodčí: Mikel - Mencl, Pospíšil. ŽK: Malinský, Černý - Hejda, Ricka, Wágner, Tarczal. Diváci: 5036.

Hradec: Lindr - Hochmeister (51. Plašil), Chleboun, Pávek - Poděbradský (55. Malinský), Fischer, Janoušek, Zelený - Rezek, Dvořák, Štěpán (75. Černý). Trenér: Kotal.

Příbram: Hruška - Ricka, Hejda, Krejčí, Štochl - Valenta (72. Papšys), Tarczal, Koukal (90. Videgla), T. Pilík - Wágner, Šlapák (86. Mareš). Trenér: Vavruška.