27. 8. 2011 21:15
Slovácko poprvé vyhrálo, Baník popáté prohrál
Ani Martin Lukeš pátou prohru Baníku v řadě neodvrátil
Ani Martin Lukeš pátou prohru Baníku v řadě neodvrátil | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Pet zápasů, pet porážek. Taková je bilance fotbalového Baníku Ostrava v nové sezoně Gambrinus ligy.

Zatím poslední prohru utržil slezský klub v sobotu, kdy na vlastním stadioně nestačil na Bohemians 1905, jež si odvezli z Bazal výhru 0:1.

Jedinou branku utkání vstřelil již v osmnácté minutě důrazný forvard klokanů Lukáš Hartig.

Baník, který nastoupil s Václavem Svěrkošem a čerstvou posilou Benjaminem Vomáčkou v základní sestavě, přitom hrál lépe než v posledních duelech, ovšem ani tentokrát mu to k bodům nepomohlo.

Zpočátku zápasu aktivní klokani během úvodu nejprve nastřelili břevno, a poté po Řezníkově chybě vsítili Lukášem Hartigem rozhodující gól utkání.

Slavii připravil o vítězství vlastní gól Pospěcha
Vaniak po rozlučce: Za slzy se nestydím, nešlo to jinak

Ostrava se sice následně tlačila hodně dopředu, ale Bohemians zkušeně své vedení ubránili až do konce zápasu. V jediné výraznější šanci Baníku trefil Lukeš ve dvaaosmdesáté minutě břevno.

Slovácko poprvé vyhrálo, Teplice zaskočily Liberec

V sobotu se na rozdíl od Baníku své první výhry v sezoně dočkalo na pátý pokus Slovácko, které na vlastním hřišti porazilo Duklu Praha 1:0.

Utkání plné šancí nakonec rozhodla jediná branka Milana Kerbra z 67. minuty. Celek z Uherského Hradiště si díky této výhře pomohl na dvanáctou příčku tabulky, o skóre za svého dnešního soupeře.

V posledním sobotním duelu se utkal Slovan Liberec s Teplicemi a poněkud překvapivě si tři body odnesl ze soupeřova hřiště tým Petra Rady.

Tepličtí v prvním poločase přestáli několik nebezpčených šancí dosud neporaženého Slovanu a po přestávce udeřili. Zápas rozhodli svými brankami v rozmezí prvních deseti minut druhého poločasu Mahmutovič a Ljevakovič.

FC Baník Ostrava - Bohemians 1905 0:1 (0:1)
Branka: 18. Hartig. Rozhodčí: Zelinka - Gallo, Paták. ŽK: Greguš, Kraut (oba Ostrava). Diváci: 4309.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Marek, Vomáčka (77. Adámik), Zawada - Droppa (74. Frejlach), Greguš (62. Badaljan) - Poliaček, Lukeš, Kraut - Svěrkoš. Trenér: Malura.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Žižka - Moravec, Budinský, Borek, Bartek (70. Michálek) - Škoda (89. Bálek), Hartig (55. Nešpor). Trenér: Medynský.

1. FC Slovácko - FK Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 67. Kerbr. Rozhodčí: Jech - Jiřík, Pilný. ŽK: Trousil - Hanousek, Rada, Švejdík. Diváci: 4576.
Slovácko: Filipko - Kubáň, Košút, Trousil, Reinberk - Valenta, Kordula, Pavelka (90. Mezlík), Hlúpik (85. Poliaček) - Došek, Ondřejka (61. Kerbr). Trenér: Soukup.
Dukla: Rada - Švejdík, Pospíšil, Mikula - Hanousek (84. Pázler), Gedeon, Berger, Vrzal, Malý (75. Přeučil), Podrázký (70. Jirous) - Markovič. Trenér: Kozel.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branky: 47. Mahmutovič, 55. Ljevakovič. Rozhodčí: Jílek - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Nezmar, Blažek - Čajič, Vachoušek, Smejkal. Diváci: 4750.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman - Štajner, Janů (71. Bosančič), Vácha, Breznaník - Rabušic, Blažek (63. Šural). Trenér: Šilhavý.
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Smejkal, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Čajič, Stožický (73. Vůch) - Vachoušek (61. Zoubele) - Mahmutovič (90.+2 Jindráček). Trenér: Rada.