Krize zažehnána? Sparta nedala šanci ani Bohemians

12. 11. 2007 19:14
Sparta Praha - Bohemians 1905 3:1 (1:0)
Pavel Horváth slaví vítězný gól. Z penalty
Pavel Horváth slaví vítězný gól. Z penalty | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ofenzivní koncert v pojetí obou týmů, taková byla dohrávka 13. kola české fotbalové ligy. Úspěšněji z něho na konci vyšla Sparta, která v derby porazila Bohemians 1905.

Začátek utkání nenapovídal tomu, že by se na Letné měla odehrát útočná bitva s mnoha pohlednými akcemi. Až ve 14. minutě se diváci dočkali první vážnější akce.

Po levé straně unikl hostům nováček v základní sestavě Zeman, který výborně přihrál Kiselovi. Slovenský fotbalista, jenž dostal pozvánku do reprezentace, však z hranice vápna vystřelil vysoko nad břevno.

Sparťané měli převahu, ale začali se postupně osmělovat také hráči Bohemians. O deset minut později vyrazil Grigar nedůrazně míč jen ke Slezákovi, ten však nabídnutou šanci nevyužil.

A tak mohli přesně po půlhodině hry slavit domácí. Pospěch z pravé strany nacentroval do pokutového území, kde šel Kisel do důrazného souboje se Sňozíkem. Míč letěl dál až k Zemanovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Poprvé v základu a poprvé gól!

Klokanům to nezabránilo v další aktivitě a do konce první půle byli na trávníku aktivnějším celkem. Jenže do zakončení se nedostávali a to samé se opakovalo i po návratu z kabin.

Šance se střídaly na obou stranách

Zřejmě rozhodující moment přišel v 55. minutě, kdy Došek obešel Sňozíka, jemuž nezbyla jiná možnost než faul. Proto se pískala penalta, s níž neměl Horváth problém. Fotbalisté v rudých dresech se dostali do dvoubrankového vedení a přidalo jim to na klidu.

Potom totiž Sparta pokračovala v náporu, Kisel měl za chvíli další brankovou příležitost. Střela ze dvou metrů se však mezi tři tyče nedostala. Tentýž hráč se předvedl i v 65. minutě, jeho pokus tentokráte zlikvidoval hostující gólman.

Zelenobílí fotbalisté nestačili a jejich defenziva čelila ohromnému tlaku. V sedmdesáté minutě se ještě Kulič neprosadil, když vystřelil přímo do Sňozíka. Ale hned o pár vteřin později ho zastoupil Došek, který se prosadil hlavou po přesném centru Horvátha.

Skóre 3:0 nevydrželo dlouho, Grigar se nedočkal druhé letošní nuly. Přišel o ni v 80. minutě, v níž inkasoval po přesné hlavičce Ordoše. Domácí neznervózněli, mohli přidat další branky. Konkrétně po akcích Pospěcha a Matušoviče, oba dva však vychytal Sňozík. A na druhé straně zase vládla v zakončení nepřesnost.

Ačkoliv měli hráči ještě několik šancí, výsledek 3:1 se už nezměnil. Po třináctém kole si tak sparťané udrželi druhou pozici a navíc se přiblížili vedoucí Slavii na čtyři body. Může je těšit i fakt, že vyhráli čtvrté utkání v řadě. Výsledkový propad ze začátku podzimu je, zdá se, zažehnán.