Slavia ztratila vítězství se Žižkovem v nastaveném čase

11. 11. 2007 22:45
13. kolo: Viktoria Žižkov - Slavia Praha 1:1
Slavia si odváží ze Žižkova pouze bod
Slavia si odváží ze Žižkova pouze bod | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Pražská Slavia remizovala ve 13. kole v derby s Viktorií Žižkov 1:1. Dosavadní vedoucí celek fotbalové Gambrinus ligy ztratil vítězství až v nastaveném čase, kdy se po závaru před brankou Michala Vorla prosadil útočník Richard Kalod.

Zápas začal oboustranně velmi opatrně a na drnovitém terénu kontroloval utkání v prvních minutách spíše domácí Žižkov. Ve 12. minutě zahrával přímý kop domácích Kučera, avšak jeho tečovaná střela jen těsně minula bránu brankáře Vorla.

S ubývajícími minutami se začala do hry dostávat i Slavia, ovšem na blátě si vypracovávala pouze náznaky šancí. Spokojit se tak  musela pouze s územní převahou.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ON-LINE ZDE

Diváky v první půli zvedl ze sedadel snad jen ostrý skluz Straceného, po kterém se zranil slávistický obránce František Dříždal. Toho následně vystřídal Matěj Krajčík.

Pár minut před koncem prvního poločasu ještě střílel nebezpečně žižkovský Švancara, ale ani jeho střela netrefila prostor mezi třemi tyčemi.

Po přestávce pokračoval boj

Druhá půle začala tak, jak skončila první. Náročný terén nedovoloval oběma týmům příliš kreativity a zápas doprovázelo příliš mnoho nepřesností.

V úvodu se do náznaků šancí dostával opět Žižkov. Zvláště aktivní Stracený dělal na křídlech slavistickým hráčům problémy. Po jeho průnicích však domácí měli pouze rohové kopy.

První velkou šanci druhé půle si tak připravila Slavia. Po rohovém kopu se dostal k nadějné hlavičce Marek Suchý, ovšem branku Bartalského přestřelil.

Mnohem více radosti do slavistického tábora přinesla 69. minuta. Po přihrávce Ivany se dostal do střelecké pozice Daniel Pudil a jeho technický lob skončil v pravém rohu žižkovské brány.

Domácí po vstřelené brance více otevřeli obranu a to byla šance pro slavistické brejky. V 70 minutě se v nadějné šanci dostával Ivana, ovšem jeho pokus v síti neskončil

Žižkov se hnal za vyrovnáním a v 76.minutě vyrobil před brankou hostů závar Stracený, jenže ani tentokrát nebyl brankář Vorel překonán.

Když už to vypadalo, že si Slavia odveze ze Žižkova tři body, dostal se v nastaveném čase brankář Vorel do dalšího tlaku, ze kterého nakonec vyprodukoval kýženou vyrovnávající branku střídající Richard Kalod.

Slavia se tak po nedělním utkání nachází stále na prvním místě, nyní ovšem už jen se čtyřbodovým náskokem před druhými Teplicemi.