Králem Evropy je Iniesta, Čech skončil osmý

ČTK ČTK
30. 8. 2012 19:26
Španělský záložník Andrés Iniesta z Barcelony vyhrál poprvé anketu o nejlepšího fotbalistu Evropy.
Záložník Andrés Iniesta patří již několik let mezi opory Barcelony i španělské reprezentace
Záložník Andrés Iniesta patří již několik let mezi opory Barcelony i španělské reprezentace | Foto: Reuters

Monte Carlo - Španělský záložník Andrés Iniesta z Barcelony vyhrál poprvé anketu o nejlepšího fotbalistu Evropy.

Za ním skončili Lionel Messi s Cristianem Ronaldem, český brankář Petr Čech z londýnské Chelsea obsadil osmé místo. Vítězný Iniesta byl dekorován dnes v Monaku v rámci slavnostního losování nového ročníku Ligy mistrů.

V anketě rozhodovaly hlasy 53 novinářů členských zemí UEFA. Cena UEFA pro nejlepšího fotbalistu hrajícího v Evropě se vyhlašuje podruhé. Premiérový ročník vyhrál loni Messi, který byl hlavním favoritem i tentokrát. Ve španělské lize vstřelil rekordních 50 branek a dalších 14 přidal v Lize mistrů.

Výrazně mu ale konkuruje Ronaldo, který měl hlavní zásluhu na tom, že Real ukončil ligovou nadvládu Barcelony. Iniesta byl zase vyhlášen nejlepším hráčem mistrovství Evropy, kde Španělsku pomohl k obhajobě titulu.

Nejlepší hráče v Evropě dříve oceňoval časopis France Football v anketě Zlatý míč, která se předloni spojila s anketou o nejlepšího fotbalistu světa mezinárodní federace FIFA. Prezident UEFA Michel Platini se spolu s uskupením European Sports Media, které sdružuje fotbalové magazíny, zasadil o novou volbu nejlepšího hráče Evropy.

 

Právě se děje

Další zprávy