Někdejší defenzivní fotbalista a hvězda Sparty. Po jeho nástupu do funkce předsedy rozhodčích skončilo několik uznávaných sudích jako Radek Příhoda, Jiří Jílek, odešli i členové komise Roman Hrubeš a Petr Mlsna.
Bývalý rozhodčí a současný místopředseda komise. Loni na podzim se dostal do konfliktu s některými členy tehdejší komise, když odjel mávat jako pomezní rozhodčí do Saúdské Arábie po boku Pavla Královce tamní ligu. Jeho kritici v tom viděli střet zájmů.
Povoláním policista, hodností plukovník, jinak dlouhodobý šéf rozhodčích ve Středočeském kraji. Na starosti má delegáty utkání, v komisi je expertem především na nižší ligové soutěže.
Pravidlový expert, který zaujal místo po Romanu Hrubešovi. Muž, který se do komise dostal údajně proti vůli Romana Berbra, který prosazoval jiné kandidáty. Předseda FAČR Martin Malík se ale za Kureše postavil.
Bývalý rozhodčí a někdejší šéf Komise rozhodčích, kam se dostal poté, co z funkce odstoupila partnerka Romana Berbra Dagmar Damková. Nyní funguje jako šéf Úseku rozhodčích, který nominuje sudí, i jako delegát pro profesionální soutěže. V kuloárech se o něm mluví jako o vykonavateli pokynů Berbra.
Exligový rozhodčí vyšetřovaný v kauze odposlechů Ivana Horníka, podle kterých měl „za desetník“ rozdávat žluté karty. Tehdy prošel bez úhony a nyní je šéfem středočeského fotbalu. Funguje jako šéfinstruktor rozhodčích a spekuluje se o jeho úzké spolupráci s Romanem Berbrem.
Na říjnovém zasedání výkonný výbor fotbalové asociace odvolal člena komise rozhodčích Romana Hrubeše, který byl garantem projektu videorozhodčích. Vyhověl tak návrhu předsedy komise Jozefa Chovance. „Cítil jsem, že ke mně nemá potřebný respekt,“ vysvětlil další čisticí krok. Hrubeše odvolání nepřekvapilo, ale odmítl, že by projekt videa vedl špatně. „Indicie jsem měl už několik týdnů. Cítil jsem, že se k tomu schyluje. V létě došlo k politické změně, co se týká složení komise rozhodčích. A je jasné, že já i doktor Petr Mlsna jsme braní za symbol té minulé,“ prohlásil v rozhovoru pro deník Sport.
Nominant za ligovou asociaci. „Do fotbalových struktur se vracejí lidé spojení s opileckou kauzou či korupčními aférami z minulých let. Fotbal dělám pro radost a nesouhlasím s tím, kam směřuje. S takovými věcmi nechci být spojován,“ odůvodnil své rozhodnutí skončit v Komisi rozhodčích. Odešel sám na protest, co se ve fotbale děje a kdo ho ovládá. Včetně předsedy komise rozhodčích, bývalého vynikajícího fotbalisty Jozefa Chovance, který se prosadil i na mezinárodní úrovni.
Jeden z nejúspěšnějších fotbalových rozhodčích novodobé historie. Řídil celkem 136 ligových utkání, na mezinárodní scéně 13 zápasů včetně mistrovství Evropy 1996. Důvěru dostal i pro finále tehdejšího Poháru vítězů pohárů. Po skončení kariéry působil dlouhá léta na mezinárodní úrovni jako delegát. Nyní se věnuje vlastní advokátní kanceláři. Před začátkem probíhajícího ročníku nebyl zařazen na listinu delegátů, stalo se to v den, kdy dohlížel jako vyslanec UEFA ve Walesu na utkání předkola Evropské ligy Cefn Druids – FK Trakai (1:1), a tím vypadl i z listiny delegátů UEFA, aniž by mu to někdo z federace vůbec oznámil.
Zkušený rozhodčí s velmi dobrou pověstí. Nejprve vypadl z mezinárodní listiny UEFA s odůvodněním, že nemá perspektivu. Následně mu byly vyčítány neustále chyby při řízení zápasů, přestože například disciplinární komise vedená vystudovaným právníkem Richardem Bačkem jeho verdikty shledala správnými. Nakonec Příhoda svůj boj vzdal, komisi rozhodčích raději sám opustil.
Po Radku Příhodovi se rozhodl ukončit kariéru také Jan Jílek, údajně kvůli tomu, že mu nebylo umožněno proškolit se na pískání zápasů pod dohledem videa. Tvrdí, že to z něj dělá dvanáctého hráče v týmu, jelikož nemůže pískat ty nejsledovanější zápasy. Přitom byl dříve jako předseda jihočeského fotbalového svazu považován za člověka loajálního Romanu Berbrovi, v poslední době se ale dokázal Strahovu vzepřít.