12. 4. 2009 16:49
Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc 1:2 (1:1)
Fanoušci Žižkova viděli další porážku svého celku
Fanoušci Žižkova viděli další porážku svého celku | Foto: Bohumil Červenka

Praha/Plzeň - Jak fotbalisté Viktorie Žižkov, tak i hráči Zlína na jaře dál čekají na výhru. Nezměnily na tom nic ani nedělní zápasy 25. kola, kdy Pražané nestačili na Olomouc a moravský zástupce propadl v Plzni.

Zdá se, že hádanka, kdo letos sestoupí do druhé ligy, nebude příliš komplikovaná.

Oba celky už dlouho nepoznaly radost z vítězství a jejich záchrana v elitní soutěži nevypadá příliš reálně.

Viktoria má totiž sedm utkání před koncem ročníku na svém kontě jen patnáct bodů a na čtrnácté Kladno ztrácí osm bodů. Zlín je na tom ještě o dva body hůře.

Plzeň udeřila až po přestávce

Pro fotbalisty Zlína měl být zápas proti Plzni zlomový. Na podzim, přesněji řečeno 4. října, naposledy vyhráli a bylo to právě proti tomuto soupeři. Jenže jedno ze dvou svých vítězství teď nezopakovali.

V neděli nemohli začít hůře. Už po čtvrthodině hry inkasovali a navíc přišli o brankáře. Petr Jiráček zblízka hlavou překonal Baránka, jenž se zranil, a mezi tři tyče musel náhradník Kořínek.

Ve Štruncových sadech měli nadále převahu domácí, jejich aktivita ale ke skórování zatím nevedla.

Svěřenci trenéra Vrby se dočkali až po pauze, kdy se Viktoria prosadila znovu po přesné hlavičce. Tentokráte se v 50. minutě trefil Ševinský a důležité vedení ještě zvýšil o dvě minuty později Horváth, jehož rohový kop skončil v síti.

Čtěte dále: Sparta znovu nevyhrála, v poháru jen remizovala s Plzní

Definitivní K.O. uštědřil hostům Adam Varadi, který prostřelil Kořínka a na světelné tabuli svítili skóre 4:0. Otřesený Zlín se nezmohl na odpověď, naopak na dlouhou cestu ještě dostal jeden gól, o nějž se v 86. minutě postaral Ševinský.

Žižkov doplatil na spálené šance

Utkání na Žižkově začalo v tradičním dopoledním čase lépe spíše pro hosty. Po jedenácti minutách hry na sebe poprvé upozornil Michal Hubník, jenž si naskočil na Ordošův centr a hlavičkoval těsně nad.

Obrana domácích se nepoučila a hned vzápětí ji musel vyčinit brankář Bartalský, který reflexivně zneškodnil další pokus Hudce.

Gólman Viktorky byl nakonec překonán ve čtyřicáté minutě, kdy si opět na Rossiho centr naskočil Hubník a nekompromisní hlavičkou otevřel účet utkání.

Kouč domácích Zdeněk Ščasný na nepříznivý stav zareagoval takřka okamžitě. Stáhl z hřiště nevýrazného Pavola Straku a nahradil ho Petrem Švancarou.

A opora žižkovského týmu se mu vzápětí odvděčila. Na jeho rohový kop si naběhl makedonský útočník Riste Naumov a ještě před odchodem do kabiny vyrovnal.

Pražané se ve druhé půli snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale v důležitých chvílích je opouštěla rozvaha i klid.

Čtrnáct minut před koncem se dostal sám před brankáře Drobisze Pilař, ale síť rozvlnit nedokázal. Vrcholem nemohoucnosti byla závěrečná šance Kaloda, který po Švancarově sólu z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Minutu před koncem řádné hrací doby proto přišel trest. Po faulu Vozábala na Ordoše nařídil rozhodčí přímý kop, a ten nakonec přetavil ve vítěznou branku Rossi. Olomouc tak díky získaným třem bodům poskočila v nedohrané tabulce na šesté místo.