11. 4. 2009 19:40
1.FK Příbram - Mladá Boleslav 1:1 (1:1)
Trenér Pavel Hapal má o čem přemýšlet
Trenér Pavel Hapal má o čem přemýšlet | Foto: Jiří Šidliák

Příbram - Dělbou bodů nakonec skončila sobotní předehrávka třiadvacátého kola fotbalové Gambrinus ligy mezi Příbramí a Mladou Boleslaví.

Diváci v ochozech stadionu Na Litavce viděli odpoledne na obou stranách po jedné brance a oba týmy se tak rozešly smírně 1:1.

Boleslav tak jen i nadále pokračuje v sérii nevýrazných výkonů, neboť dosud na jaře vyhrála jen jednou.

A ani v Přibrami nezačali svěřenci Pavla Hapala kdovíjak úspěšně. Už po devíti minutách hry zahrál Pleško s Tarczalem nakrátko rohový kop a následný centr druhého jmenovaného usměrnil hlavičkou do sítě Plašil - 1:0.

Boleslav se v dalších okamžicích trápila a dlouho se ji nedařilo obranu domácích zaskočit. Přibramští ovšem po úvodní brance přestali hrát směrem dopředu, a tak se nikterak excelující hosté vzmohli přeci jen na vyrovnání.

Šťastným střelcem se stal dvě minuty před koncem první půle osmnáctiletý Jan Chramosta, který v sestavě nahradil mnohem známějšího Luboše Pecku a v důležitou chvíli usměrnil centr Kaliny přesně do sítě.

Ve druhém poločase se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale jak Borek na jedné, tak i Papadopulos s Táborským na druhé straně už přesně nemířili.

Příbram se tak stále nachází mezi celky, jež jsou ohroženy sestupem. Předposlední Viktoria Žižkov na ni před nedělním zápasem s Olomoucí ztrácí devět bodů.