Kauza Messi: za Nikaraguu v anketě FIFA hlasoval jiný hráč, svaz se omluvil

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 9. 2019 16:34
Nikaragujská fotbalová federace se omluvila za chaos při volbě nejlepších hráčů světa v anketě FIFA. V ní hlasoval jiný hráč, než federace uvedla, čímž vznikl dojem, že došlo k podvodu.
Lionel Messi.
Lionel Messi. | Foto: Reuters

Krátce po volbě zveřejnila FIFA, jak jednotliví kapitáni a trenéři národních týmů a zástupci médií hlasovali, a u Nikaragui uvedla údajnou volbu Juana Barrery. Kapitán týmu se ale na twitteru ohradil, že v anketě nehlasoval a ani tedy nepodpořil vítězného Lionela Messiho, jak naznačovaly zveřejněné údaje.

Nikaragujská federace se dnes za omyl omluvila a uvedla, že do ankety hlasoval levý obránce Manuel Rosas. "Rádi bychom sdělili, že došlo k nedorozumění. Omlouváme se," uvedli představitelé federace.

Stín na výsledky ankety, kterou Argentinec Messi vyhrál pošesté v kariéře, vrhly i další případy. Na chybné započítání svých hlasů si na twitteru vedle Barrery stěžoval i súdánský trenér Zdravko Logarušič, pozornost zase vzbudily neplatné hlasy z Egypta pro liverpoolskou hvězdu Muhammada Salaha.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy