Gandalf českého fotbalu slaví 75. Připomeňte si jeho kariéru

Karel Brückner ve čtvrtek oslaví své 75. narozeniny. Podívejte se na jeho kariéru obrazem.
Karel Brückner, to je ve fotbalovém světě pojem. I když už koučování přenechal mladším, stále je považován za jednoho z největších odborníků fotbalové taktiky českého původu. To se dá říci i v den jeho 75. narozenin.
Většina úspěchů trenérského mága, přezdívaného podle vzezření "Gandalf" (či Klekí Petra), se váže k mateřskému klubu Sigma Olomouc a především reprezentaci. V ní jako blyštivý drahokam září povedený turnaj Euro 2004 v Portugalsku.
Fenomenální jízda, kterou odstartoval neskutečný obrat v utkání s Nizozemskem, skončila až v semifinále turnaje. Na této fotce vidíte, jak právě po zápase s Nizozemci Brückner slaví s motorem svého týmu Pavlem Nedvědem výhru 3:2.
Český tým na povedeném turnaji zastavilo až ultradefenzivní Řecko, které rozhodlo "stříbrným" gólem na konci první části prodloužení. Souboj trenérských mágů tehdy vyhrál Otto Rehagel, jenž nakonec s Řeky na portugalském turnaji senzačně slavil titul.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Trenérská legenda české fotbalové reprezentace Karel Brückner slaví 75. narozeniny.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 24 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy