Kam se ztrácejí moravští sudí? ptal se Damkové rebel Hrubčík

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 9. 2014 13:01
Diskuse mezi párem Berbr-Damková a moravským členem výkonného výboru FAČR Hrubčíkem se vyostřuje
Dagmar Damková našla svého nejhlasitějšího kritika ve Vlastimilu Hrubčíkovi
Dagmar Damková našla svého nejhlasitějšího kritika ve Vlastimilu Hrubčíkovi | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Vzduchem létala ostrá slova plná zášti a jedu. Zástupce moravských krajů a okresů Vlastimil Hrubčík na středečním zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR otevřel diskusi nad otázkou fungování komise rozhodčích. Na mušce má především předsedkyni komise Dagmar Damkovou.

Avizoval jste, že budete iniciovat, aby Dagmar Damková odstoupila z funkce, nebo z ní byla odvolána. Došlo na to?

"Můj návrh nebyl zařazen do programu schůze. Ale poměrně bohatá diskuse na dané téma proběhla. Chtěl jsem znát odpovědi zejména na dvě otázky."

Co vás zajímalo?

"Proč se za tři roky snížil na listině sudích pro první a druhou ligu počet moravských zástrupců z 29 na 18, tedy o 11 lidí."

Co jste se dozvěděl?

"Že to byla čistě otázka odbornosti. S tím já nemůžu souhlasit."

A dál?

"A pak mě zajímalo, jak paní Damková při svém vytížení v rámci UEFA, kdy absolvuje spoustu zahraničních cest, může zvládat vedení tak důležité české komise."

Tak jste se jistě dozvěděl, že to bez problémů zvládá.

"Ano, že prý mají dobře rozdělenou práci. Já si ale myslím, že tu práci by měl dělat zejména předseda komise a měl by se tomu věnovat na sto procent. Zajímal mě v tomto ohledu názor ligy. Ale její šéf Dušan Svoboda (Sparta) se tohoto zasedání bohužel neúčastnil, tak jsem k té věci vedl korektní diskusi zejména s panem Paclíkem (Plzeň)."

A tím tedy celý příběh končí, nebo proti paní Damkové budete vystupovat dál?

"Do příštího zasedání výkonného výboru, které bude zkraje října, se chci sejít se dvěma lidmi. S moravským místopředsedou Zdeňkem Zlámalem, abychom si ujasnili, co si on myslí o zjevném úbytku moravských sudích v nejvyšší soutěži. A chci se sejít také s Dušanem Svobodou, abych měl jasněji v tom, do jaké míry je s působením Dagmar Damkové v čele komise rozhodčích spokojena liga."

 

Právě se děje

před 42 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy