Řím - Fotbalisté Juventusu Turín jako první klub v historii vyhráli tři roky po sobě Italský pohár. V dnešním finále ligoví lídři porazili 2:0 Lazio Řím a získali trofej celkově podvanácté.
Svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho rozhodli o výhře už v prvním poločase díky brankám defenzivních hráčů. Ve 12. minutě po krásném centru Alexe Sandra skóroval z voleje "koníčkem" o zem Dani Alves a o dalších dvanáct minut později zvýšil zblízka po rohu nehlídaný obránce Leonardo Bonucci.
Juventus získal první ze tří trofejí, kterými by mohl korunovat vydařenou sezonu. Dvě kola před koncem italské ligy vede turínský klub tabulku s náskokem čtyř bodů a 3. června ho čeká finále Ligy mistrů proti Realu Madrid.
Finále fotbalového Italského poháru v Římě:
Juventus - Lazio Řím 2:0 (2:0)
Branky: 12. Alves, 24. Bonucci.