Jsou poslední, ale chtějí nový stadion. Jako má Arsenal

Jiří Šidliák, sid
31. 10. 2008 22:00
Nemají ani tolik fanoušků, volají kritici
Foto: Ateliér Brno

Londýn - Vyrovnat se konkurenčnímu Arsenalu a vybudovat nový stadion minimálně pro šedesát tisíc diváků. Takový je plán vedení fotbalového Tottenhamu, posledního celku anglické ligy.

Vyrůst má nový stánek na stejném místě, kde se nachází stařičký White Hart Lane, vybudovaný už v 1899.

„Bude to naše ikona, musí být minimálně tak dobrý jako Emirates Stadium, na kterém hraje Arsenal," řekl BBC šéf Spurs Daniel Levy.

Čtěte také: Ukrajina nemá peníze na stavbu stadionů pro Euro

Mnozí se ale domnívají, že Tottenham má až příliš velké oči a na to, aby naplnil šedesátitisícové hlediště, nemá dostatek fanoušků.

„Odkud by se tolik lidí najednou vzalo? Z jiných částí Londýna, oblasti Hertfordshire, nebo snad z vesmíru," spekuloval například komentátor listu Daily Mirror Ian Winwood.

Levy se ale nebojí a nabízí protiargument: „Máme na sezonu žádosti o 22 tisíc permanentek, členů klubu je dokonce přes 70 tisíc."

Jako Arsenal: Přes 300 milionů

Kapacita stávající stadionu je přitom „pouhých" 36 244 diváků. Pamatuje však i daleko větší návštěvy. Pak ale museli White Hart Lane přestavět a vybavit pouze sektory k sezení, čímž se kapacita snížila.

Nejvíce fanoušků přišlo na Tottenham před sedmdesáti lety. V březnu 1938 podlehli Spurs před zraky 75 038 diváků v poháru Sunderlandu.

Jasno zatím není ani o tom, kde chce Levy sehnat investora a kolik bude nový stadion stát.

„Budeme potřebovat ty správné partnery, to je pro budování nové arény kdekoliv v Evropě nejdůležitější," uvedl šéf „Kohoutů".

Pokud by opravdu chtěl postavit objekt srovnatelný s Emirates Stadium musel by sáhnout velmi hluboko do kapsy. Stánek Arsenalu, jenž byl slavnostně otevřen před dvěma lety, stál 339 milionů liber.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy