Jiráček: Pískot fanoušků? Mám čisté svědomí, Plzni nic nedlužím

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
1. 11. 2015 22:04
Sparťanský záložník Petr Jiráček musel v neděli překousnout porážku s Plzní, ale i pískot tamních fanoušků, kteří mu nemohou zapomenout, že si to v létě namířil z Německa na Letnou.
Tohle je vzkaz plzeňských fanoušků Petru Jiráčkovi
Tohle je vzkaz plzeňských fanoušků Petru Jiráčkovi | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Po derby nezvládli další velký zápas. Fotbalisté Sparty prohráli nedělní šlágr ligového podzimu proti Plzni 1:2 a v tabulce nevyužili možnost odskočit na prvním místě. Západočeši se naopak dotáhli a mají stejně bodů.

Letenským se ve Štruncových sadech nepoštěstilo, přestože hráli celý druhý poločas s výhodou jednoho muže v poli. "Náš výkon byl hodně pasivní. Když hrála Plzeň v deseti, tak jsme si mysleli, že bude jenom bránit, což jí ale není vlastní. Dokázali nás potrestat ze standardní situace a z brejku," řekl po utkání novinářům záložník Sparty Petr Jiráček.

Problém vidí hlavně v tom, že se hráči málo tlačí do koncovky. "Přihráváme si, ale když se dostaneme k vápnu, tak tam chybí ta finální nebo předfinální přihrávka. Čím to je, ale nevím."

"Ze Sparty se chodí do Plzně, ne naopak!"

Jako bývalý hráč Plzně to neměl na hřišti vůbec snadné. Fanoušci domácích mu od prvních minut zatápěli, při každém jeho kontaktu s míčem na něho pískali, a dokonce si připravili transparent, na kterém stálo "Ze Sparty se chodí do Plzně, ne naopak!" jako projev nesouhlasu s jeho letním přestupem z Hamburku do Sparty.

"Čekal jsem to, žijeme v Čechách. Já mám svědomí čisté, Plzni nic nedlužím. Svou práci jsem si tady odvedl. Mrzelo mě to, jak se fanoušci zachovali, ale já s tím nic neudělám. Teď jsem ve Spartě a chci odvést maximum práce pro ni," okomentoval chování fanoušků Viktorie sparťanský středopolař.

Spartu dlouhodobě provází neschopnost zvládat klíčové zápasy. Letos prohráli derby a nyní i duel s Plzní. "Pokud nebude hlava pro tyhle velké zápasy, tak těžko můžeme být v klidu. Musíme se na ně líp připravit a začít je líp zvládat. Asi na nás dolehla ta očekávání, která od nás byla," hledá důvody neúspěchu Jiráček.

Bičík: Penalta byla, fauloval jsem

To brankář Sparty David Bičík byl ve svém hodnocení nekompromisní. "Nechci to říct nějak blbě, ale pokud na to někteří z nás nemají, tak tu nemáme co dělat. Není možné, abychom větší zápasy takhle prohrávali," řekl.

Sám možná trochu trpěl, když viděl, že přesilovku jeho spoluhráči nemohou přetavit v gól. "My jsme pak pořádně nevystřelili na bránu. Bylo to splašené, hodně jsme ztráceli. Vůbec jsme nehráli dobře dopředu jako třeba na Schalke," připomněl remízový duel Evropské ligy.

Sám se postaral o moment, který mohl Spartu nakopnout, když zavinil penaltu, ale Ďuriše pak při její exekuci vychytal. "Penaltu jsem udělal, faul to byl, nebudu lhát. Ale my tam propadneme při autu z jejich poloviny, děláme hrozný chyby v defenzivě. Prohráli jsme si to sami," zlobil se brankář.

Ani ho nemohlo těšit, že oloupil nejlepšího střelce ligy. "Já jsem viděl, že se Zlínem ji kopl doleva, tak jsem naznačil, že tam půjdu, a pak to riskl doprava a vyšlo to. Trochu jsem si ho tam nalákal, ale stejně to bylo k ničemu," posteskl si.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy