Slavia do karantény nemusí, v úterý chce hrát. Koronavirem onemocněl hráč juniorky

ČTK ČTK, jšk
Aktualizováno 19. 5. 2020 20:53
Jeden z fotbalistů Slavie měl pozitivní test na koronavirus. Celý tým na základě rozhodnutí pražské hygienické stanice do karantény nemusí, do čtvrtka mají hráči z preventivních důvodů klidový režim.
Slávisté v ligovém zápase proti Opavě, ilustrační obrázek.
Slávisté v ligovém zápase proti Opavě, ilustrační obrázek. | Foto: Milan Kammermayer

Šéf ligového lídra a úřadujícího mistra Jaroslav Tvrdík na twitteru uvedl, že v pátek čeká Pražany první kontrolní test a v pondělí se podrobí druhému.

Jde o druhý případ nákazy koronavirem v první fotbalové lize. Jednoho nakaženého hráče má také Mladá Boleslav, s níž se má Slavia utkat v úterý při návratu do restartované sezony nejvyšší soutěže. Tvrdík chce hrát, pokud testy vyjdou negativně, podle něj by mužstvo už v pátek odpoledne mohlo trénovat.

Mladoboleslavští fotbalisté dnes absolvovali další test a všichni měli negativní výsledek. ČTK to sdělila mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová. V karanténě tak zůstává pouze hráč s pozitivním testem z první vlny.

Identitu pozitivně testovaných fotbalistů Ligová fotbalová asociace (LFA) ani klub neoznámily, ale test na přítomnost viru způsobujícího onemocnění covid-19 vyšel podle informací Aktuálně.cz pozitivně u jednoho z fotbalistů juniorského týmu Slavie.

V případě pozitivních případů rozhoduje o dalším postupu krajská hygienická stanice. "V rámci daného případu provedla hygienická stanice detailní epidemiologické šetření, z jehož dosavadních výsledků neplyne nutnost nařízení karanténních opatření pro ostatní hráče (Slavie)," uvedl tiskový mluvčí pražské hygienické stanice Zbyněk Boublík v prohlášení, které zaslal ČTK.

Pražané přerušili trénink hlavně z preventivních důvodů. "Aktuálně je v rámci předběžné opatrnosti s klubem domluven do čtvrtka tohoto týdne klidový režim pro všechny hráče. Dále rovněž zvýšený zdravotně-preventivní dohled, spočívající v navazující trojfázové sérii testů všech hráčů, vždy v několikadenních časových odstupech, zatím s časovým horizontem do 1. června," dodal Boublík.

LFA informovala, že od pátku do pondělí bylo v kompletním prvním kole na koronavirus otestováno 1442 osob z 32 klubů první a druhé ligy. Pozitivní byli pouze hráči z Boleslavi a Slavie a ani jeden z nich neměl příznaky nemoci covid-19.

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského měli dnes odpoledne sehrát s druholigovou Jihlavou první přípravný zápas před obnovením ročníku, utkání ale zrušili. V klidovém režimu bude celý klub z Edenu.

"V domácím prostředí do pátku zůstávají i všichni kluboví zaměstnanci. Stejně tak dochází ke zrušení činnosti části slávistické mládeže, která se připravuje v areálu v Edenu. Dojde také k opětovné dezinfekci klubových prostor," uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Liga se má po více než dvouměsíční pauze rozběhnout v sobotu dohrávkou 23. kola mezi Teplicemi a Libercem. Duely 25. kola jsou na programu v úterý a ve středu.

Fotbalisté musejí z nařízení ministerstva zdravotnictví před začátkem soutěže absolvovat dva testy v rozmezí pěti až šesti dnů. Výsledky druhého testu musejí být k dispozici 24 hodin před zápasem. Třetí test hráči a realizační týmy všech klubů podstoupí mezi základní částí a nadstavbou.

První a druhá liga byly kvůli pandemii koronaviru přerušeny před polovinou března. Minulé úterý rozhodlo ligové grémium o prodloužení sezony přes 30. červen. Utkání se mají hrát bez diváků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy