Jablonec se dál trápí. Prohrál na Žižkově

spo
2. 12. 2007 12:35
Žižkov - Jablonec 2:0

Praha - V duelu patnáctého kola Gambrinus ligy ze spodního konce tabulky porazila Viktoria Žižkov na svém hřišti Jablonec 2:0.

Severočeši tak mají po patnácti kolech na svém kontě jen jedenáct bodů a po dohrání kompletního kola se mohou ocitnout na posledním místě.

Viktoriánský stadion poprvé rozjásal po dvaadvaceti minutách  hry po rohovém kopu Youssefa Moughafire, jenž překonal brankáře Špita přímo střelou od rohového praporku.

Vedoucí gól domácí povzbudil k ještě vyšší aktivitě a Jablonec po celý zbytek první půle přehrávali.

Pět minut před přestávkou tak šla Viktoria zaslouženě do dvoubrankového vedení. Na 2:0 zvýšil tvrdou střelou za Špitova záda Richar Kalod.

Fanoušci chtěli Mercedes

Hosté po změně stran vyslali do ofenzivy čerstvou sílu, na hřiště poslal trenér Komňacký  útočníky Svátka a Klapku.

Viktoria si však i nadále držela převahu a matný Jablonec do šancí nepouštěla. Na 3:0 mohl naopak zvýšit Stracený.

Kapitána domácích našel centr Procházky, jenže Stracený napálil míč těsně nad břevno.

Domácí fanoušci si zápas užívali a ke konci utkání si žádali přítomnost Petra Švancary, jenž seděl tou dobou ještě na lavičce náhradníků.

,,Chceme vidět Mercedes!" skandovali. A dočkali se pět minut před koncem zápasu.

Švancara už se střelecky prosadit nestačil. A když v závěru Bartalský vyrazil střelu jabloneckého Klapky, bylo jasné že na výsledku 2:0 se již nic nezmění.

Viktoria Žižkov si tak připsala čtvrtou výhru v sezoně.

FK Viktoria Žižkov - FK Jablonec 97 2:0 (2:0)
22. Moughafire, 40. Kalod
Jablonec: Špit - Zábojník, Homola (62. Klapka), Fukal, Hamouz - Baranek, Loučka, Eliáš, Hloušek - Nulíček (59. Svátek), Rilke
Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Labant, Šťastný - Kalod, Procházka, Tinga, Stracený - Moughfire, Bukač