Fotbalisté Olomouce a Zlína v závěru vydřeli remízy

roj
1. 12. 2007 18:58
Olomouc - Kladno 1:1, Zlín - Most 1:1
Olomoučtí hráči zdraví své fanoušky. Remíza na pražském Strahově byla pro některé vítězstvím. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Brankami v závěru utkání vybojovali fotbalisté Olomouce a Zlína v patnáctém kole Gambrinus ligy alespoň bod na domácí půdě. Olomouc vstřelila tisící prvoligový gól a remizovala s Kladnem 1:1, stejný výsledek uhrál Zlín s  Mostem.

V obou utkáních také sudí udělili těsně před koncem červenou kartu.

Dva góly v posledních minutách zápasu rozhodly o remíze  fotbalistů Olomouce s Kladnem 1:1.

Oba celky v minulém kole uhrály nečekané body  proti favoritům soutěže. Kladno doma rozstřílelo ostravský Baník a Olomouc si přivezla ze Slavie nečekanou remízu.

Sobotní výkony obou mužstev však zůstaly hodně za očekáváním. V první půli si obě strany vypracovaly po jedné šanci.

V úvodu zahrozila Olomouc. Bajer po chybě jednoho z hostujících obránců vystřelil z úhlu, gólman Pavlík míč vyrazil přímo před Hubníka, kterého kladenská obrana s vypětím všech sil udržela.

Po půl hodině hry málem udeřilo na druhé straně. Nejprve Jeslínek přihrával na Bartoše, který těsně v pádu neprotlačil míč za čáru. Poté se míč odrážel v malém vápně Sigmy sem a tam, ale žádný hráč Kladna nebyl na správném místě.

Druhý poločas přinesl góly a vyloučení

Po změně stran měl obrovskou šanci Bartoš, ke kterému se po rohu odrazil míč. Drobisz ale jeho pokus ve vzduchu chytil.

Za deset minut se znovu ozvala domácí Olomouc. Onofrej centroval přesně na hlavičku Rossiho. Jeho pokus ale bravurně zneškodnil brankář Pavlík.

Další šance na obou stranách přišli až v závěru. Jako první se ale radovali z gólu hosté z Kladna.

Na rohový kop si nejvýše naskočil Pavel Bartoš a poslal hosty do vedení. To ale vydrželo Kladenským jen dvě minuty.

Olomouc odpověděla rovněž po standardní situaci. Po rohu doputoval míč přes skrumáž hráčů až na zadní tyč Michalu Hubníkovi, který rychle srovnával.

V závěru měl ještě velké šance Schumeister a Bajer, ale skóre už se neměnilo. V nastavení viděl za taktický faul ve středu hřiště druhou žlutou, a tím pádem červenou, hostující Cigánek.

Zlín zachránil Bača

Utkání Zlína s Mostem nabídlo dramatickou podívanou zejména ve druhém poločase.

Most dlouho sahal po druhé výhře  za sebou. Minulý týden porazil výběr trenéra Žáka Žižkov 1:0 a stejný výsledek držel ve Zlíně až do 90. minuty.

Deset minut před koncem utkání dostal do vedení střídající Peter Loos. Ten zaskočil domácí po rohovém kopu.

Následně dostal druhou žlutou a poté červenou kartu mostecký Vitalit Trúbila a vzápětí rozjásal domácí stadion Martin Bača. Střídající fotbalista se trefil po velkém náporu  v početní výhodě akrobatickou střelou.

Zlín však během utkání spálil řadu příležitostí ke skórování. Před úvodní brankou Mostu se pak domácí snad dvě minuty rozčilovali nad výrokem  rozhodčího a nekoncentrovali na hru.

K čemu došlo? Zlín měl velký tlak. Po centru Šmahaje se otřel míč o ruku Johany v pokutovém území. Jenže sudí Kovařík nechal pokračovat ve hře.

Výsledky 15. kola

FC Tescoma Zlín - FK SIAD Most 1:1 (0:0)
Branka:
90.+2. Bača 81. Loos
Most: Svoboda - Andrei, Trubila, Pilař, Oboya, Mendy, Holenda, Prášil, Čermák, Webster, Johana
Zlín: Baránek - Zúbek, Kroča, Žůrek, Vrtělka, Malár, Vyskočil, Zbožínek, Penner, Šmahaj, Opiela

SK Sigma Olomouc - SK Kladno 1:1 (0:0)
Branky:
81. Hubník - 79 Bartoě
Kladno: Pavlík - Gross, Killar (C), Bartoš, Kúdela - Szabo, Cigánek, Zoubele (80. Vršajevič), Dočkal (87. Farbák), Gecov - Jeslínek (68. Semerák).
Olomouc: Drobisz - Jurkič (81. Hudec), Šuškavčevič, Jindřišek, Škerle (C) - Kaščák (46. Schulmeister), Bajer, Melinho, Rossi, Onofrej (71. Kazár) - Hubník.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Šilhavý (Kladno): V prvním poločase jsme se soustředili na defenzivu, chtěli jsme vyrážet do protiútoků. Tento záměr nám moc nevycházel. Ve druhé půli jsme mohli vidět zajímavý fotbal. Dařily se nám brejky, gól jsme dali ze stnadardky. Soupeř bohužel rychle vyrovnal a vytvořil si i další šance. I díky Pavlíkovi v brance jsme to přestáli. Jsem rád za bod.

Martin Pulpit (Olomouc): Věděli jsme, že soupeř přijede nabuzený po vítězství nad Baníkem. Rozhodl malý pohyb hráčů, v kabině jsme si museli o přestávce něco říct. Změnili jsme rozestavení na 4-4-2. Kladno nás po chybě potrestalo. Zaplaťpánbůh, že jsme vyrovnali. Michalovi to může pomoci, že konečně protrhl svou střeleckou smůlu. Souhlasím s kolegou, že strůjcem bodu byl v závěru gólman Pavlík.